Мистецтво оформлення книг стало активно розвиватися в ранньохристиянські часи, коли з’явилися тексти, вважалися божественними, і, відповідно, вимагали відносини. Поступово книга перестала вважатися простою фіксацією звучання речі і перетворилася в самостійний твір мистецтва. Це відношення поширилося і на світські книги.
І тоді же з’явилася буквиця як обов’язкова частина книжкового декору. разючої ажурно-філігранної тонкості. ?Буквиці могли зображуватися і в вигляді ?людей або тварин, переплетених з геометричними ?узорами.
В релігійних книгах буквиці ?прикрашалися ?кольоровими ?ілюстраціями ?на ?біблейські ?теми. Але далеко не завжди оформлення буквиць безпосередньо з вмістом і призначенням тексту. суперечило. Наприклад, буквиці в християнських книгах містять зображення, явно маючі язичницьке походження. Символічна мова старинних буквиць дуже складна і у багатьом до сих пор не розшифрований.
Буквиця – не просто декоративний елемент. Вона грає особливу роль. якої ?повсякденне життя переривається і виникає інше життя, інший світ – той, про якому розповідає текст. Це точка, в якій перетинаються таємниця природи (рослинний орнамент), таємниця людських почуттів і пристрастей (їх зображені і тварини люди) ) – і таємниця слова, таємниця перетворення людини і світу під діянням слова. ?
У Київській Русі буквиці з’явилися імовірно в X столітті (більше старі книги не збереглися) під впливом візантійського искусства. В 988 року київський князь Володимир Святославович одружився на візантійській церівні Анне. Разом з ней привезли церковну начинок і богослужбові книги. То, що відбулося тоді ж хрещення слов’ян визначило не тільки то, яка література отримає поширення Русі, но і то, за яким зразками рукопису будуть прикрашатимуться.
Вже найдавніші із збереглися давніх книг - Остромірово Євангеліє (1056-1057) і Виборник Святослава (1073) -ют в в манері оформлення книг. граничної умовності. сміливі поєднання яскравих кольорів писец - золописець - обводив контур буквиці чорнилами із твореного золота, додаючи їм вигляд дорогоцінного прикраси.
У XII-XIII віках оформився своєрідний звірячий стиль слов’янських буквиць, імовірно пов’язаний с подібними буквицями у кельтів. Цей стиль назван «тератологічним» (від грецького слова «чудовисько») Але давньоруські «чудовища» на буквицях, на відміну від кельтських, більше спокійні і добродушні.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…