Запитання читача: “Мене мучить печія, і я «гашу» її содою. Але дружина вважає, що цього робити не можна. Вона має раці”
Відповідає гастроентеролог Олена Бака:
– Безперечно. «Гасити» содою печію є неприпустимим: відбувається різке залужування шлунка, а потім секреція посилюється.
Ефективно впоратися з печією допомагають сучасні препарати (зокрема, інгібітори протонної помпи). Але призначити їх має лікар. Жодного самолікування в цьому випадку не може бути!
Важливо об’єктивно оцінити стан шлунка і стравоходу. Для цього доведеться обстежитися: можливо, зробити гастроскопію, за необхідності – біопсію, провести деякі тести. Після цього лікар порадить, що робити саме вам.
А загальні рекомендації такі:
Найчастіше при рефлюксній хворобі симптоми імітують стенокардію: пацієнт скаржиться на біль за грудиною, звертається до кардіолога, а вже цей лікар направляє його до гастроентеролога.
Ще один прояв захворювання – нічний кашель. Людина вважає, що має проблеми з бронхами або легенями, а пульмонолог рекомендує проконсультуватися у гастроентеролога.
Те саме стосується болю в горлі, який може провокувати рефлюкс.
За матеріалом fakty.ua
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.