Частою причиною почервоніння очей, злипання вій, болю та відчуття печіння в очах виступає запалення країв повік. Цю патологію називають блефаритом і, на відміну гострих запалень, тобто. ячменю, вона розвивається повільно та поступово.
З’явитися блефарит може у людини будь-якого віку, навіть у дитини, але частіше зустрічається у пацієнтів похилого віку. Найчастіше хвороба вражає обидва очі одночасно. При цьому запалення може:
- торкатися виключно області вій і шкіри повік (передній блефарит);
- охоплювати внутрішню частину століття, що контактує з оком (задній блефарит).
Що допоможе при блефариті?
НАСТІЙ ЧЕБРЕЦЮ
1 столову ложку подрібненої трави чебрецю повзучого заварити 200 мл окропу, настояти 20-30 хвилин і процідити. Використовувати для промивання очей при запаленні повік.
НАСТІЙ КРОПУ
1 столову ложку подрібненої трави або насіння пахучого кропу заварити 300 мл окропу, настояти півгодини і процідити. Використовувати для примочок при хворобах очей.
НАСТІЙ АЛТЕЮ
6 г порошку із сухого коріння алтею лікарського (мальва, проскурняк) залити 200 мл холодної води, настояти 8-10 годин, потім процідити. Промивати очі при запаленні повік.
НАСТІЙ ЗБОРУ
Взяти порівну квітки бузини чорної та волошки синьої, траву льонку звичайного (дикий льон). 1 столову ложку подрібненої суміші заварити 200 мл окропу і настояти 8 годин. Змочену в цьому настій марлю прикладати до запалених очей.
ВІДВАР ГОРІХА
Для зовнішнього застосування використовується листя волоського горіха, зварене у вигляді кашки. Кашку накладають на уражені місця при блефаритах, екземах і пролежнях.
З книги «Шлях до довголіття» Віктора Чернишова