На які зміни треба звернути увагу претендентам та одержувачам цих виплат? Що змінилося у їхньому нарахуванні?
Пенсіонери, які раніше отримували пенсію у відділеннях «Укрпошти» і виїхали до інших країн, зможуть отримувати пенсійні виплати за кордоном*. Але є два важливі нюанси:
Також біженці, яким виплату пенсії під час воєнного стану було припинено через виїзд за кордон, зможуть відновити виплати без приїзду до України. Для цього можна буде надіслати поштою відповідну заяву. Відповідний порядок Пенсійний фонд України (ПФУ) має розробити додатково. Поки що відновлення виплати є можливим лише при особистому відвідуванні відділень ПФУ.
Нагадаємо і чинні правила, які стосуються переселенців:
У порядок призначення субсидій (Постанова Кабміну №848 від 21 жовтня 1995 року) внесено чергові зміни**. У зв’язку з цим одержувачам субсидій слід знати про нововведення, які можуть суттєво вплинути на можливість користуватися допомогою держави.
Разом із змінами у призначенні житлових субсидій внесено зміни і до Порядку надання пільг щодо оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу у грошовій формі (Постанова Кабміну № 373 від 17 квітня 2019 року).
Тут є важливий момент. Він стосується повернення заощаджених коштів за опалювальний сезон 2021-2022 років, які не всі пільговики встигли одержати в умовах війни. Є й інші правила, на які треба звернути увагу.
1. Торік традиційно було зроблено перерахунок залишків, що накопичилися на облікових рахунках пільговиків за опалювальний сезон 2021-2022 років. Їх можна було отримати з 1 червня по 20 грудня 2022 року. Якщо пільговик не звернувся у цей період по свої гроші, кошти повернулися на рахунок Міністерства соцполітики. Враховуючи воєнну ситуацію, пільговикам надали можливість зараз отримати ті заощаджені кошти. Для цього пільговик до жовтня 2023 року має звернутися до Пенсійного фонду із заявою.
Заяву можна написати у довільній формі, але обов’язково вказати:
2. Якщо пільговик, на рахунку якого на 1 червня 2022 року залишилися заощаджені кошти, помер, гроші може отримати член сім’ї. За умови, що на нього поширювалися пільги та відомості про нього внесено до реєстру. Щоб отримати гроші, треба звернутися до Пенсійного фонду із заявою довільної форми і надати копії:
У заяві член родини померлого пільговика повинен вказати і відомості про себе:
3. Особи, які належать до пільгових категорій, зобов’язані повідомляти уповноваженому органу про зміну усіх обставин, що впливають на надання пільг. Якщо з’ясується, що гроші було отримано неправомірно, їх доведеться повернути (добровільно або в судовому порядку).
*Постанова Кабміну «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596 та від 26 лютого 2022 р. № 162» № 328 від 18 квітня 2023 року
**Постанова Кабміну «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо надання окремих видів грошової допомоги, пільг та житлових субсидій» № 340 від 18 квітня 2023 року
Раніше ми писали про пенсії, пільги та субсидії: що змінилося.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…