Тоді вона ще не знала, що саме цей показ проведе грані і поділить не тільки життєвий, а й творчий шлях на «до», «під час» і «після» війни.
Вишиті бісером роботи майстрині Ніни Килимник вперше були представлені у Балтському районному історичному музеї у 2015 році. Тоді тут проходила виставка картин сакральної (біблейської) тематики.
А до цього була тривала дорога її серця до втілення у бісері ликів святих. Народжувалися натюрморти, повторювалися сюжети відомих художників, струменіло життя природи. Та одного разу жінку зачарували лики святих, що втілювалися в бісері стараннями її сестри Лідії.
– Вони відсвічували якимось божественним світлом, – згадує Ніна Сергіївна.
Так роботи сестри надихнули її на обрання сакральної тематики.
– Праця ця надзвичайно копітка. На створення однієї роботи йде кілька місяців. У середньому використовується понад 100 тисяч різнокольорових бісеринок. Коли сідаю за роботу, здається, з кожною бусинкою кладу на полотно часточку своєї душі. В такі години немов сходить Боже благословення, надихає, підтримує, – розповідає майстриня.
У її мистецькій скриньці понад 200 відомих біблійних сюжетів, як і багато інших, що завжди були актуальними для суспільства. Серед них – «Свята Богородиця», «Мадонна з дитям», «Храм Христа Спасителя», «Воскресіння», «Спас Нерукотворний», «Собор Василя Блаженного», «Храм Казанської ікони Божої Матері». Свої картини вона дарує рідним та близьким після освячення у соборі. Тож чимало її виробів є у приватних колекціях
Кожен твір має власну історію народження, але всі вони об’єднані любов’ю майстрині, з якою з’являються на світ. Для жінки це не просто відтворення, а творчий пошук. Тому, втілюючи той чи інший образ, вона звертається до першоджерел історичної пам’яті, консультується зі священиками. Свої твори збирає в колекцію.
Після початку широкомасштабного російського вторгнення в нашу країну у Ніни Килимник опустилися руки.
– Про яке вишивання можна думати, коли країна палає у вогні? – запитувала вона себе і тих, хто цікавився її заняттям.
Так у її творчості, як і у спільнотах українських вишивальниць, настало затишшя, спровоковане війною. Невтішні новини тривожили душу, краяли серце трагедії Бучі, Гостомеля, Ірпеня, Мощуна і інших знедолених ворогом міст і сіл країни. Російсько-українська війна, якої здавалося не могло бути апріорі, посіяла ворожнечу між народами, посварила цілі родини.
І в цій ситуації для душі Ніни Сергіївни рятувальним колом став той факт, що її чоловік, Євген Дмитрович, і вся їхня рідня постала за Україну. Кожен на своєму місці: одні готували коктейлі Молотова, другі боролися на інформаційному фронті, допомагали волонтерам, інші – в лавах Збройних сил України і на державному кордоні. Кожен на своєму фронті стоїть і зараз за свободу і незалежність рідної країни.
Ще одним світлим промінцем є і розуміння ситуації в нашій країні сім’єю її сестри Лідії, яка живе в росії, але співпереживає разом з українцями.
На третій місяць російської навали, після творчого штилю, в умілиці раптом пробудилося бажання вишивати сюжети із мирного життя природи: квіти, птахи, гаї, тварини, жовті лани і сині простори над головою.
– Мені здається, що ці мирні картини спроможні прискорити мир та перемогу мого народу, – зізнається майстриня.
А ще вона просто марить патріотичною тематикою і готується приступити до цієї цікавої роботи.
– Хочу, щоб мої картини сприяли національно-патріотичному вихованню молоді, збагачували любов’ю до Вітчизни всі покоління. Буду вкарбовувати у власних творах нашу славетну історію, старовинну, величну культуру.
– Нинішні витвори майстрині чарують красою кольорів, – говорить директор Балтського історичного музею Петро Ткач. – А її плани на завтра засвідчують духовну зрілість і глибоке усвідомлення призначення митця на Землі.
Призначення митця – це продовження творчості у своїх учнях. Вони у майстрині є. Особливо допитливим і старанним є Вадим Котенко. Його картини – це квітуча природа краю. Але перевагу він віддає сакральній тематиці.
– Вишивання допомагає долати стрес і налаштовуватися на позитив. Світлі думки нам сьогодні конче необхідні. Адже думки мають здатність матеріалізуватися. Тож мусимо сьогодні і думками, і справами наближати перемогу України, – переконана Ніна Килимник.
Любов Кузьменко
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…