По-перше, перевірити, чи є препарат рецептурним, можна, ознайомившись з інструкцією лікарського засобу (у паперовому чи електронному варіанті). Якщо в інструкції в графі «Умови відпуску» вказано «За рецептом», для придбання цих ліків потрібен рецепт від лікаря.
По-друге, інформація про те, чи відпускається лікарський засіб за рецептом, міститься в Державному реєстрі лікарських засобів України. Зайдіть на сайт drlz.com.ua та вкажіть у вкладці «Пошук лікарських засобів» відповідну торгову назву або міжнародне непатентоване найменування (МНН) лікарського засобу. З переліку, що з’явиться, треба обрати потрібний. У детальній інформації про обраний препарат буде вказано умови його відпуску: «за» рецептом чи «без».
По-трете, в аптеці фармацевт відповість на ваше запитання стосовно будь-якого препарату.
Щоб отримати рецепт на рецептурні ліки, необхідно прийти на прийом до лікаря. Виписати е-рецепт може лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної або приватної клініки або ж лікар-ФОП. Під час огляду лікар зареєструє вас в електронній системі охорони здоров’я (за потреби) та сформує електронне призначення, вказавши активну речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з приймання ліків.
У разі тривалого лікування через хронічні захворювання або ж за потреби продовжити лікування або профілактику повторний електронний рецепт можна буде отримати, звернувшись до свого сімейного лікаря дистанційно. Для цього в системі попередньо обов’язково має бути зафіксоване перше призначення від лікуючого лікаря. Як і під час очного прийому, із випискою е-рецепта ви отримаєте його номер та унікальний код підтвердження, які необхідно повідомити фармацевту в аптеці для придбання ліків.
Пацієнт може погасити електронний рецепт в аптеці протягом 30 днів. У пацієнта є можливість
придбати ліки у меншій кількості, ніж вказана в самому рецепті (частковий відпуск), але весь рецепт знов таки має бути погашений протягом 30 днів. Для наркотичних (психотропних) лікарських засобів термін дії рецепта – 10 днів.
Отримати препарат за електронним рецептом можна у будь-якій аптеці. Для цього всі аптечні заклади мали до 1 квітня 2023 року зареєструватися в електронній системі.
Зараз можна обирати – отримувати паперовий рецепт на спеціальному бланку або е-рецепт. А якщо пацієнт не має мобільного телефону, лікар роздрукує йому інформаційну пам’ятку з деталями призначення препарату, номером та спеціальним кодом.
Неправильно обрана сіль здатна зіпсувати всю зимову заготівлю. Дізнайтесь, яку сіль не варто використовувати.
Мінімальний страховий стаж, який дозволяє українцям вийти на пенсію, становить 15 років. А що робити…
7 липня на Івано-Франківщині очікується дощ, на решті територій без опадів.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Тиждень починається з важливої астрологічної події — інгресії Урана у знак Близнята. Цей момент можна…
Хочете здивувати гостей чи просто побалувати себе чимось легким та смачним? Спробуйте десерт «Бульбашки» –…