По-перше, перевірити, чи є препарат рецептурним, можна, ознайомившись з інструкцією лікарського засобу (у паперовому чи електронному варіанті). Якщо в інструкції в графі «Умови відпуску» вказано «За рецептом», для придбання цих ліків потрібен рецепт від лікаря.
По-друге, інформація про те, чи відпускається лікарський засіб за рецептом, міститься в Державному реєстрі лікарських засобів України. Зайдіть на сайт drlz.com.ua та вкажіть у вкладці «Пошук лікарських засобів» відповідну торгову назву або міжнародне непатентоване найменування (МНН) лікарського засобу. З переліку, що з’явиться, треба обрати потрібний. У детальній інформації про обраний препарат буде вказано умови його відпуску: «за» рецептом чи «без».
По-трете, в аптеці фармацевт відповість на ваше запитання стосовно будь-якого препарату.
Щоб отримати рецепт на рецептурні ліки, необхідно прийти на прийом до лікаря. Виписати е-рецепт може лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної або приватної клініки або ж лікар-ФОП. Під час огляду лікар зареєструє вас в електронній системі охорони здоров’я (за потреби) та сформує електронне призначення, вказавши активну речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з приймання ліків.
У разі тривалого лікування через хронічні захворювання або ж за потреби продовжити лікування або профілактику повторний електронний рецепт можна буде отримати, звернувшись до свого сімейного лікаря дистанційно. Для цього в системі попередньо обов’язково має бути зафіксоване перше призначення від лікуючого лікаря. Як і під час очного прийому, із випискою е-рецепта ви отримаєте його номер та унікальний код підтвердження, які необхідно повідомити фармацевту в аптеці для придбання ліків.
Пацієнт може погасити електронний рецепт в аптеці протягом 30 днів. У пацієнта є можливість
придбати ліки у меншій кількості, ніж вказана в самому рецепті (частковий відпуск), але весь рецепт знов таки має бути погашений протягом 30 днів. Для наркотичних (психотропних) лікарських засобів термін дії рецепта – 10 днів.
Отримати препарат за електронним рецептом можна у будь-якій аптеці. Для цього всі аптечні заклади мали до 1 квітня 2023 року зареєструватися в електронній системі.
Зараз можна обирати – отримувати паперовий рецепт на спеціальному бланку або е-рецепт. А якщо пацієнт не має мобільного телефону, лікар роздрукує йому інформаційну пам’ятку з деталями призначення препарату, номером та спеціальним кодом.
5 квітня — день, коли у світі згадують про кілька важливих міжнародних ініціатив. 5 квітня…
Пенсійні системи різних країн різняться. Природно, що й пенсійні виплати у них різні. Україна не…
Тепла погода чи холодна? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Хочете отримати хороший урожай огірків і щоб вони не гірчили? Обов'язково посадіть поруч з ними…
Буженина – одна з популярних страв на Великдень. Приготуйте її по цьому рецепту – м'ясо…