Але після смерті людини з’являються її близькі родичі, які починають оформляти свої права на спадок. Чи мають вони на це право?
Обов’язок як моральний, так і передбачений законодавством – дбати про батьків, бабусь, дідусів, хворих родичів. Добре, якщо ви забрали їх до себе або проживаєте з ними і щоденно піклуєтеся про них. Немає нічого дорожчого за погляд і обійми рідної людини, яка розквітає від вашої турботи.
Але, нажаль, іноді стається так, що діти не опікуються літньою людиною. Тоді сусіди, дбаючи про її життя, можуть звернутися до органів соціального забезпечення по допомогу.
А коли відкривається спадщина, і з’являються родичі, про їх недбальство можуть заявити до суду. З метою усунути родичів від спадкування до суду можуть звернутися як сусіди, знайомі, так і органи соціального забезпечення, органи місцевого самоврядування тощо.
Згідно зі статтями 1261-1264 Цивільного кодексу України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, і батьки. Втім, відповідно до частини 5 статті 1224 ЦК, особа за рішенням суду може бути усунена від права на спадкування за законом. Правовою підставою є сукупність таких обставин:
Також судом завжди буде враховано багато обставин сімейного життя конкретної родини і причини проживання літньої людини самотньою.
Вікторія Гусакова, позаштатний юрист
Часто зварені яйця важко очистити від скорлуби: білок залишається на внутрішній стороні, розвалює яйця. Як…
З кінця березня набрала чинності постанова №299*. Вона змінює правила нарахування та виплати пенсій. Як…
Коли на свята на кухні багато яєць, завжди можна приготувати з них оригінальну та смачну…
Для виходу на пенсію необхідно мати певний стаж, і для його підтвердження потрібна трудова книжка.
Кулінарні книги Дарії Цвєк вийшли загальним накладом понад п’ять мільйонів примірників. А «Солодке печиво» стало…
Людина несподівано отримала листа від податкової служби, в якому йдеться про необхідність сплатити податок за…