Для розмноження найкраще взяти лист, знятий з другого чи третього ярусу розетки. Це листя найбільш міцне, з великим запасом поживних речовин. З них можна отримати найбільшу кількість діток.
Лист повинен бути без пошкоджень, зелений та соковитий. Якщо на ньому є дефекти (пожовтіння, коричневі плями) його необхідно зрізати до здорової тканини.
Листовий черешок обрізають скальпелем або гострим лезом. Бажано вкоротити саму стеблинку, залишивши від неї приблизно 1,5-2 см – так листок буде більш стійкий при укоріненні. Але можна і не вкорочувати: якщо при заглибленні живець нестійкий, можна поставити йому підпору – із зубочистки чи сірника.
Зрізати стебло краще під кутом 45 градусів – так поверхня для появи корінців буде більшою. Листовий черешок бажано кілька хвилин підсушити на повітрі, щоб зріз затягнувся плівкою. Далі лист укорінюють – у ґрунті або у воді.
Зазвичай квіткарі вибирають цей варіант як найбільш результативний і швидкий. По-перше, ризик загнивання черешка менше при укоріненні в ґрунті, ніж у воді. По-друге, спосіб «одразу в землю» передбачає тільки одну дію – посадку листа і очікування діток. А при укоріненні у воді доведеться виконати дві дії – спочатку поставити лист у воду і дочекатися коріння, а потім вже садити його у ґрунт.
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…
Чи має право роботодавець вимагати від працівника виконувати свою роботу під час повітряної тривоги?
Магнітні бурі впливають на здоров'я багатьох людей, і щоб добре підготуватися до складного періоду, потрібно…
Деякі паспорти можуть втратити чинність – і ви залишитися без документа. Що саме стати причиною…
Частина отримувачів соцдопомоги може опинитися без виплат – і причина в новій процедурі, яку запровадили…
Цей виняток у пенсійному законодавстві стосується не всіх, але якщо ви підпадаєте під категорію –…