Як безпечно використовувати генератори та газові пальники, нашим читачам розповіла спеціаліст ГУ ДСНС в Одеській області Вікторія Журавська.
Ніколи не купуйте газові пальники сумнівного виробництва. І в жодному разі не користуйтеся саморобними або пошкодженими приладами.
При використанні суворо дотримуйтеся інструкцій виробника.
Регулярно перевіряйте цілісність газового балончика. Чи не пропускає він газ, можна перевірити за допомогою мильного розчину.
Газовий пальник розрахований для використання на відкритому повітрі. У житловому приміщенні користуватися ним можна лише за наявності вентиляції.
Не допускайте потрапляння на газовий балон сонячних променів. Тримайте його подалі від впливу високих температур (плит, радіаторів).
Купувати генератори слід лише сертифіковані і лише в спеціальних магазинах.
Розміщувати їх потрібно зовні житла, бажано – під навісом. Можна помістити і в окремому технічному приміщенні – просторому, з робочою вентиляцією та можливістю провітрювання.
Встановлювати генератор необхідно на рівному надійному майданчику.
Відстань до суміжних об’єктів – будов, стін з вікнами, автомобілів – має становити не менше шести метрів. Допускається встановлення генератора і біля суцільних (не порожніх) негорючих стін без вікон – на відстані не менше 1 метра.
Будь-яке пошкодження обладнання або електричних провідників слід усунути негайно.
Підключати генератор повинен кваліфікований електрик, дотримуючись інструкції. Перед пуском необхідно перевірити стан електропроводки та споживачів, усунути можливі пошкодження. А також – перекручування дротів, контакт із гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах.
Генератор не бажано включати в умовах підвищеної вологості під час дощу або снігопаду.
Під час роботи генератора контролюйте його технічний стан. У разі виявлення протікання палива, олії або звуків, що свідчать про його несправність, негайно вимкніть обладнання і знеструмте його.
Пальне та мастило для генераторів необхідно зберігати окремо, у спеціальних каністрах. Відповідно до заходів безпеки, відстань між запасами палива та суміжними об’єктами (будовами, автомобілями) має бути не менше 10 метрів. Найбезпечніше – зберігати пальне під навісом в окремому місці, що провітрюється. Для сторонніх осіб та дітей доступ туди має бути обмежений.
Не допускайте розливу пального і щільно закривайте каністри. Якщо паливо все ж таки розлилося, посипте це місце піском. А потім зберіть його в металеву скриньку або відро.
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…