Незважаючи на те, що висаджувати виноград можна і навесні, і восени, багато досвідчених садівників все ж таки віддають перевагу весняному періоду. Якщо ви плануєте посадку вегетуючих саджанців винограду або саджанців, що мають закриту кореневу систему, найкращий час для цього випадає на кінець весни-початок літа.
А ось рання весняна посадка саджанців винограду має відбуватися ближче до кінця квітня або на початку травня. Головна умова тут – добре прогріта земля, бо виноград – рослина теплолюбна.
А ось підготовка саджанців винограду до посадки має розпочатися задовго до моменту їхньої висадки ще на початку осені. Вона має одне важливе правило – вам доведеться знайти південну сторону земельної ділянки. Саме тут і має розміститися майбутня яма. До неї теж є свої вимоги за параметрами – ширина, довжина і глибина повинні дорівнювати 80 см. Правильна посадка саджанців винограду передбачає, що дно ями на 10 см буде вистелене шаром дренажу (підійде щебінь або бита цегла). Його доведеться засипати родючим ґрунтом. Я рекомендую використовувати верхній шар землі з вашої ями, в який попередньо по 1 кг додають перегній, суперфосфат та попіл. Після цього слід добре полити яму, щоби земля в ній трохи осіла. Перед висаджуванням саджанця його обов’язково доведеться помістити на 2 доби у відро з водою, щоб він заповнив втрачену взимку вологу. Попередньо перед цим обріжте коріння саджанця на 1 см. Так ви відкриєте капіляри.
Перш ніж приступити до підготовки місця для посадки винограду, зверніть увагу, що посадка однорічних і дворічних саджанців винограду в ґрунт має передбачати їхнє добре визрівання. Для того щоб ваша посадка саджанців винограду пройшла гладко і вдало, важливо не тільки правильно вибрати місце, але і слідувати наступній інструкції:
Правильна посадка саджанців винограду навесні має вже до серпня дати результат у їхньому зростанні до 2-х метрів.
А вже через рік ви зможете порадувати себе та близьких першим смачним урожаєм. Щоб убезпечити саджанці від суховіїв та гарячого сонця, накрийте їх картонним коробом із прорізаним овальним отвором зверху.
Зняти його можна через 2-3 тижні після висаджування.
Борис Олександрович КАРПІЧ, виноградар, Харківська область.
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.
Святих Костянтина Великого і його матір Олену названо «рівноапостольними» за великі заслуги перед християнською Церквою.
У 2025 році громадяни України мають можливість добровільно докупити страховий стаж для отримання або збільшення…
До утворення здуття свіжого або старого лінолеуму може призвести безліч причин. Але в будь-якому випадку…
Чимало українських пенсіонерів, які не виїхали з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей і…