У святі Введення у храм Пресвятої Богородиці започатковано спасіння людського роду: Бог обирає людину, через яку у світ прийде Спаситель Ісус Христос. Ця подія є початком заручення Діви Марії Святому Духу і тому, згідно зі святоотцівським вченням, – це перша запорука заручення всього людства Божеству. Таким чином, урочисте Введення Пречистої Марії в Єрусалимський храм передбачає події Нового Завіту, дає надію на перетворення людської природи.
Відомості про трирічну Діву, присвячену служінню Богові, знаходимо у Священному Переказі Церкви, який за своєю гідністю дорівнює Священному Писанню, як такі, що мають єдину силу для благочестя. Саме тому свято Введення має не лише важливе історичне та богословське наповнення, а й морально-повчальне.
Насамперед, в історії свята хотілося б звернути увагу на праведних батьків Богородиці – Іоакима та Анну. Безплідне старе сімейство просить Бога послати їм дитину і в надії виконання їхніх потаємних сподівань вони обіцяють присвятити її Богові. Стара Анна, якій було вже майже сімдесят років, народжує. Їхню смиренну молитву почуто, вони народжують Богообране дитя! Ми бачимо, що у Творця неба і землі немає нічого неможливого, «бо у Бога не лишиться безсилим жодне слово» (Лк. 1:37).
Ось з’явилася довгоочікувана повнота сімейного щастя, сповнена радості буття. Зникнув суспільний осуд і образи, пов’язані з бездітністю благочестивого подружжя, поважні роки більше не лякають самотністю. І праведні Іоаким та Анна являють приклад найвищого прояву людської любові – поєднання «свого» з Божественним. На виконання обітниці, даної Творцю, вони приводять свою маленьку Дочку до Єрусалимського храму і віддають її в обійми Бога, а з Нею – старість і немочі свої, довіряючи Всемилостивому Промисловцю і Подателю.
Біля дверей храму Діву Марію зустрів первосвященик Захарій і ввів її у найпотаємніше місце Єрусалимського храму – до Святої святих, куди сам мав право входити лише один раз на рік. Виникає запитання: що спонукало священика порушити правила і ввести дівчинку у найсвятіше місце у храмі? Першосвященик Захарій першим побачив у маленькій Марії – Велику Діву, Яка народить Спасителя світу, Яка буде гідною більшої честі, ніж Херувими, і за славою своєю буде незрівнянно вищою за Серафимів: «І радіє старець Захарія, батько Предтечі, і волає радо: Наблизилася Надія всіх скорботних до храму святого, як свята, щоб бути освяченою і стати оселею усіх Царя» (з піснеспіви свята).
За проповіддю митрополита Антонія (Паканича)
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…