Більшою мірою ці фактори вплинули на вартість імпортних препаратів. Але минулого тижня вітчизняні виробники також попередили про майбутнє подорожчання ліків. У чому річ цього разу і що робити пацієнтам?
Відключення електроенергії, які нині необхідні для підтримки енергосистеми, впливають не лише на побутових споживачів, але й істотно ускладнюють життя виробникам. На проблеми, що виникають у зв’язку з відключенням електроенергії, вже поскаржилися виробники хлібобулочних виробів, молочної продукції. А услід за ними – і фармвиробники.
Великі компанії, такі як “Дарниця”, “Фармак”, “Артеріум”, попередили про те, що через перебої з електрикою, можливо, доведеться скорочувати виробництво і підвищувати ціни на ліки.
Будь-які відключення призводять до порушення виробничого процесу лікарських засобів і втрати цілих серій продукції – говорять виробники. Крім того, з вимкненням світла припиняється подача води. Плюс повітряні тривоги, під час яких доводиться припиняти виробництво. Зазначені причини призводять до того, що процеси виробництва ускладнюються і стають тривалішими. Отже, продуктивність заводів знижується, а накладні витрати збільшуються. Від цього залежить собівартість продукції, і за таких умов вона може зростати приблизно на 3–5%.
Незважаючи на складну ситуацію, пацієнти мають альтернативу – не переплачувати за таблетки, порошки та інгаляції. У країні далі працює загальнодержавна програма «Доступні ліки». Вона дозволяє придбати необхідні препарати безкоштовно або з невеликою доплатою. Програма працює з 2017 року, а перелік лікарських засобів, які вона включає, постійно зростає.
Нагадаємо, що до переліку «Доступних ліків» входять препарати для лікування серцево-судинних захворювань, профілактики інфаркту та інсульту, цукрового та нецукрового діабету; бронхіальної астми, розладів психіки та епілепсії. Наприкінці жовтня у програмі з’явилися два нові напрями: хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) і хвороба Паркінсона, яка часто зустрічається у людей похилого віку.
По рецепти для лікування ХОЗЛ можна звертатися до сімейного лікаря. А порядок отримання ліків при хворобі Паркінсона поки що не визначено – він запрацює, щойно будуть ухвалені відповідні нормативно-правові акти.
***
Новий Реєстр лікарських засобів, затверджений у жовтні цього року, включає 462 найменування: із них 149 препаратів – безкоштовні, 313 – відпускаються з доплатою.
По рецепти на препарати, які можна отримати безкоштовно або з невеликою доплатою за програмою «Доступні ліки», слід звертатися до сімейного лікаря, терапевта або вузького фахівця.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. Під час воєнного стану ви можете звернутися до будь-якого сімейного лікаря або терапевта без декларації.
Нещодавна ми писали про те, що закуповувати про запас раніше – продукти чи ліки: фармкомпанії попередили про зростання цін через перебої зі світлом.
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?