— Отак просто живеш, живеш — а тобі раптово 100 років, — сміється мешканець Огайо Хьюберт Малікот. Він народився 23 липня 1922 року. Його дружина Джун на 10 днів старша, і цього літа подружжя відзначило своє 100-річчя.
Вони познайомилися 1941-го, коли їм було по 19 років. Зустрічалися майже рік, а у листопаді 1942-го Х’юберт пішов воювати. Потрібно було ухвалити якесь рішення, і сумнівів не було. У червні 1943-го пара одружилася.
Після війни вони народилися троє дітей: Джо, Сэм і Тереза. Усі вони вже самі батьки, і навіть бабусі, — у Х’юберта та Джун 7 онуків та 11 правнуків.
Пара запевняє: їхній шлюб завдовжки 79 років — дуже щасливий.
– Нам завжди було легко разом, я не пам’ятаю, щоб ми сварилися, – зізнається Джун.
Чи є у них секрети, як жити довго та щасливо? Звісно так.
Діти подружжя Малікот кажуть, що взагалі не пам’ятають, щоб батьки грубіянили один одному.
— Можливо, ми мали розбіжності, — зізнається Х’юберт. — Але ж ми завжди працювали над ними. Наше ставлення одне до одного полягало в тому, що не можна завдавати шкоди тому, кого любиш. І будь-яку проблему чи сварку треба обговорити та вирішити, не дозволяючи їй перерости у конфлікт.
Звичайно, їхнє життя не було суцільним розарієм, але подружжя давно вивело для себе одне правило: якщо є розбіжності, треба на хвилину вимкнутись із ситуації.
– У прямому сенсі: вийдіть на пару хвилин з кімнати, розійдіться “по різних кутах рингу”, – говорить Х’юберт. — За цей час ви трохи охолонете. А коли повернетеся, чи зміните тему, чи спокійно її обговоріть.
Багато вчених говорять про важливість тактильних контактів у сім’ї не лише для стосунків, а й для здоров’я. А ще ніколи не можна лягати спати у сварці. Х’юберт і Джун твердо дотримуються цих порад.
– Вони ніколи не лягають спати без поцілунку. Так було завжди, — кажуть їхні діти. — Зранку вони завжди посміхаються один одному. А протягом дня намагаються якнайчастіше триматися за руки
У відповідь на запитання: “Як жити довго?” — подружжя лише розводить руками. Проте їхні діти впевнені, що знають секрет довголіття батьків.
Це дуже важливо. А в сім’ї і Х’юберта, і Джун були довгожителі. Її тато прожив 104 роки, а прадід Х’ю – 100 років. Якщо врахувати, що це було XIX століття (з 1822 по 1922 рік), можна сказати, що це був безумовний рекорд.
Сім’я Джун і Х’юберта харчувалася правильно ще до того, як це стало мейнстрімом.
— Ми розводили курей, — розповідають їхні діти. — А ще тримали корів та свиней. В нас завжди було власне м’ясо. Мама вирощувала овочі – салат, буряк, кукурудзу. Все, що могло зростати в Огайо, росло в нас. Весь урожай мама консервувала, заморожувала чи сушила. І в нас були свої власні овочі цілий рік.
Джо Малікот каже: ключ до довголіття її батьків — це працьовитість та небажання сидіти без діла. Вони завжди мали справи на ділянці, і це допомагало їм бути у формі. Це, до речі, підтверджують і дослідження: навіть у зрілому віці знайти собі заняття, фізичне чи розумове, це продовжує життя. До речі, як довели вчені, працює навіть швидка ходьба, а сидіти перед телевізором із в’язанням чи грати в комп’ютерні ігри корисніше, ніж просто дивитися кіно.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…