Як передається хвороба і якими є заходи профілактики, роз’яснює Міністерство охорони здоров’я України.
Віспу мавп вперше виявили у ХІХ столітті. Потім про неї згадували у 1958 році в Копенгагені – віспу помітили у мавп, привезених із Сінгапуру. Перше зараження людини сталося 1970 року в Конго. Тривалий час віспа мавп залишалася хворобою країн Африки. І лише 2003 року нею вперше заразилися поза Африканським континентом – інфікованого виявили у США.
Вважалося, що ця хвороба не особливо заразна і ризик епідемії невеликий. Тому цього року перший спалах захворювання застав медиків зненацька. Вірус почали фіксувати по всій Європі, США, Канаді, Австралії.
Нещодавно в Україні також було виявлено поодинокі випадки захворювання на віспу мавп. У МОЗ закликають не панікувати, але й не займатися самолікуванням. І за будь-якого, нехай навіть на перший погляд незначного висипу, звертатися до свого лікаря. Адже пацієнти з симптомами віспи мавп повинні негайно піти на самоізоляцію, щоб не наражати оточуючих на небезпеку зараження.
Віспа мавп – це вірусне захворювання. Протікає воно набагато легше, ніж натуральна віспа. Хоча іноді може призвести і до смерті. За наявною на сьогоднішній день інформацією, ймовірність передачі цієї хвороби від людини до людини невелика. Інфікування відбувається лише внаслідок прямого контакту з кров’ю, біологічними рідинами, ураженою шкірою або слизовою оболонкою інфікованих людей або тварин.
До найбільшого ризику зараження схильні члени однієї сім’ї, а також медичні працівники – при недостатньому дотриманні правил контакту з пацієнтом. Також інфікування може відбуватися через плаценту.
Інкубаційний період – від часу інфікування до появи симптомів – зазвичай триває від 6 до 16 днів. Але також він може коливатися у проміжку від п’яти до двадцяти одного дня.
У період проникнення вірусу в організм віспа мавп супроводжується лихоманкою, сильним головним болем і слабкістю, збільшенням лімфатичних вузлів, болем у спині та м’язах. Такі симптоми можуть тривати до п’яти днів. Потім з’являється висип. У 95% випадків він виникає на обличчі, а потім поширюється на інші частини тіла. У 75% випадків – на долонях та ступнях. До повного зникнення кірочок, що виникають в результаті висипу, може минути три тижні.
Рекомендованим методом діагностики залишається ПЛР-тестування. Для цього досліджується вміст або покриви висипу.
Слід уникати тісних контактів з інфікованими. А також – ретельно мити руки. Високоефективною профілактикою віспи мавп є раніше зроблена вакцинація від натуральної віспи. А ось спеціального лікування або вакцини проти віспи мавп у широкому доступі поки що немає.
Підготовлено за інформацією прес-служби МОЗ України
Здається, що в тіні росте лише трава? Насправді є десятки культур, які чудово почуваються без…
Ці кабачкові рулетики зникнуть зі столу швидше, ніж ви встигните подати до них соус. Неймовірний…
Хто має оплачувати повірку газових лічильників та коли це потрібно робити. Усі нюанси процедури.
Одна категорія пенсіонерів має право на безоплатні путівки на санаторно-курортне лікування. Як їх отримати.
Іноді пенсіонери отримують пенсію не в тому розмірі, на який розраховували. У Пенсійному фонді України…
У ПриватБанку запустили нововведення, яке значно спрощує процес переказу коштів. Як парцюватиме нова функція -…