Відповідно до його положень, для отримання необхідного стажу, терміни робіт (страхових відрахувань), людини в обох країнах, можуть підсумовуватися, пише InPoland .
Розмір пенсії, яка призначається у Польщі, залежатиме від зарплати та внесків, сплачених працівником у ZUS (державний фонд соцстрахування).
Також одночасно пенсіонер може одержувати пенсію і в Україні. Пенсійний фонд платитиме за стаж, відпрацьований на території України.
Згідно з польсько-українським договором, українець може отримувати пенсію у Польщі, якщо останнє місце працевлаштування, зареєстроване в управлінні праці, було на території Польщі. Потрібно також, щоб це була робота за трудовим договором або за договором-дорученням.
При цьому отримати польську пенсію можна після досягнення пенсійного віку, встановленого у країні. Зараз це 60 років для жінок та 65 років для чоловіків. Крім того, важлива і наявність трудового стажу – 20 років для жінок та 25 років для чоловіків для отримання мінімальної пенсії.
Польсько-український договір дозволяє підсумовувати трудовий стаж в Україні із пенсійним стажем у Польщі. При цьому польська пенсія виплачуватиметься лише за період трудової діяльності у Польщі.
Щоб додати до пенсійного стажу період працевлаштування в Україні, необхідно взяти довідку з місця роботи, що підтверджує, що ви там працювали, та подати до відділу ZUS за місцем проживання у Польщі.
Держава оплачує частину комуналки: розповідаємо, кому надають пільги і як їх отримати.
23 травня сухо та сонячно, крім одного регіону: дощитиме лише у західних областях.
Розумні годинники не тільки показують час, а й виконують безліч інших функцій, які роблять наше…
Що чекає на метеозалежних людей? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Досвідчені кухарі знають маленький секрет смачного плову. Щоб плов вийшов чудово ніжним та смачним, потрібно…
За рік яйця подорожчали майже на 75%, але у квітні-травні почали дешевшати. Експерти пояснюють, коли…