Ми зібрали для вас найцікавіші факти з життя Її Величності.
Механік королівської крові
Під час Другої світової війни Єлизавета служила у жіночому допоміжному територіальному корпусі. Вона виконувала обов’язки механіка-водія санітарного автомобіля, а після того, як склала іспит на водіння, здобуала звання лейтенанта. Крім того, Єлизавета навіть мала сертифікат, який підтверджує, що вона була кваліфікованим водним рятувальником.
Однією з перших надіслала електронний лист
Навесні 1976 року Єлизавета II першою у світі серед керівників держав скористалася електронною поштою. Інтернету тоді ще не було, і електронний лист вона відправила в мережі «Арпанет» (Arpanet)*. А в 94 році, освоїла «Зум» (Zoom)**, через який вручала нагороди і спілкувалася з іншими членами королівської родини.
Без прав і паспорта
Єлизавета II була великою шанувальницею автоводіння. Навіть у 95-річному віці королева хвацько роз’їжджала територією Віндзорського замку. До речі, Єлизавета – єдина людина у світі, яка мала право користуватися машиною, не маючи посвідчення водія. Справа в тому, що права у Великій Британії видаються від імені королеви, і Єлизавета просто не могла видати їх собі сама. Та сама історія і з паспортом – у Єлизавети його просто не було.
Корги були поза конкуренцією
Єлизавета II дуже любила собак породи корги, яких у неї було понад тридцять. Королева була особисто знайома з усіма заводчиками цієї породи в Англії. Крім того, вона була великою шанувальницею кінного спорту, чудово їздила верхи, займалася розведенням коней і не пропускала стрибків в Епсомі та Аскоті.
Королівська ощадливість
Буде помилкою вважати, що Єлизавета мала величезний гардероб. Навпаки, вона дуже дбайливо ставилася до речей, і королівські швачки часто оновлювали старі сукні, замість шиття нових. Зате королева мала величезну колекцію капелюшків – понад п’ять тисяч штук.
«Сумкова абетка»
Для придворних Єлизавети королівська сумочка була не просто аксесуаром, а цілою сигнальною системою. Якщо королева в якусь мить ставила сумку на підлогу, особи, які її супроводжували, розуміли: королева хоче піти з заходу. Якщо сумка опинялася на столі, то співрозмовник їй набрид. А якщо під час якихось церемоній Єлизавета перекладала сумку з однієї руки у другу, то вона втомилася і хоче повернутися до палацу.
Жодних делікатесів
Королівські трапези завжди відрізнялися скромністю. О восьмій ранку їй у спальню подавали чай «Сивий граф» і випічку, іноді – пластівці з молоком. На ленч для неї готували рибу або курку на грилі, а на гарнір – кабачки, шпинат або салат. Час знаменитого британського п’ятигодинного чаювання Єлизавета дотримувалася неухильно, де б і у яких обставинах вона не перебувала.
Вболівала за «Арсенал»
Британська королева захоплювалася футболом. 1953 року вона вперше відвідала матч Кубка Англії, де вручала нагороди переможцям. З того часу Єлизавета II постійно була присутня на великих футбольних подіях. За який саме британський футбольний клуб вона вболіває, королева тримала в секреті, але одного разу зізналася, що її фаворитом є «Арсенал».
Прем’єр-міністри любимі й нелюбимі
За час правління Єлизавети у Великій Британії змінилося 15 прем’єр-міністрів – від Вінстона Черчілля до Ліз Трасс. Найбільше Єлизавета любила Черчілля, а найгірше ставилася до Маргарет Тетчер.
Демократія понад усе
Єлизавета ніколи не відокремлювала себе від своїх підданих. Наприклад, згідно із законом, вона не повинна сплачувати податків, але завжди робила це добровільно. Крім того, за традицією, королева, в’їжджаючи до Лондона, повинна питати дозволу у міської влади. Єлизавета жодного разу не знехтувала цим правилом.
*Арпанет – комп’ютерна мережа, створена в 1969 році Агенцією Міністерства оборони США і стала прототипом Інтернету
**«Зум» – сервіс для проведення відеоконференцій та аудіодзвінків через Інтернет