Видавати рецепти можуть як лікарі державних медустанов, і приватних. Рецепт зможе виписати лікар будь-якого рівня медичної допомоги та спеціалізації – сімейний лікар, хірург, стоматолог чи будь-який інший вузький фахівець. Головна умова – установа та лікарі мають бути зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я. Але якщо заклад поки що не працює з електронною системою, лікар може виписати паперовий рецепт.
У перехідний період (він триватиме до кінця року) пацієнт зможе придбати ліки за рецептом у будь-якій аптеці. Достатньо пред’явити фармацевту інформаційну довідку, яку лікар видасть як підтвердження виписки е-рецепту, або паперовий рецепт.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Придбати антибіотик за рецептом можна протягом 30 днів з моменту його виписки.
Лікар у рецепті вказує діючу речовину препарату, дозування та тривалість лікування. У той самий час пацієнт може самостійно вибрати фірму, яка виготовляє ліки, і навіть розділити покупку на кілька разів. При цьому повторно отримувати рецепт у лікаря не потрібно.
Під час відпускання фармацевт повинен поставити в інформаційній довідці штамп «Відпущено» та вказати кількість відпущених ліків. При повторному погашенні пацієнт зможе використовувати той самий рецепт і докупити решту ліків.
Нагадаємо, на територіях, де ведуться бойові дії або перебувають в окупації, антибіотики відпускають без рецепта.
На додаткові питання щодо відпускання антибіотиків можуть відповісти у Національній службі здоров’я за телефоном 16-77 (гілка «7»).
З 1 липня в Україні буде запроваджено нову базову соціальну допомогу. Розмір соцвиплат значно підвищиться,…
20 травня у більшості областей, окрім північних, знову буде дощ. У вівторок буде ще волого,…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Мариновані овочі - чудова добавка до будь-яких закусок.
У різних регіонах почали з'являтись підроблені платіжки за комунальні послуги.
Трохи відволіклися – і з кухні долинає запах пригорілої страви. І яєчня, і м'ясо, і…