Вчені провели кілька експериментів, щоб з’ясувати, як втома через брак сну впливає на щедрість і доброту людей.
Під час першого експерименту учасників на добу позбавили сну. Далі у них запитали, чи допомагатимуть вони незнайомій людині нести її сумки з покупками. Потім їм це питання поставили вже після повноцінного нічного сну.
У другому експерименті 171 людина вела щоденник сну. Ці люди також заповнили питання, яке пропонувалося учасникам першого експерименту.
Зрештою з’ясувалося, що в обох випадках втомлені люди набрали менше балів у опитувальнику. Причому на це не впливала ні наявність/відсутність емпатії, ні те, чи була людина, якій потрібно допомогти, їх знайомим чи ні.
У ході третього дослідження вчені провели аналіз понад 3,8 мільйонів благодійних пожертв, які були зроблені в Сполучених Штатах до і після переведення годинників на літній час. Виявилося, що перші дні після переходу на літній час пожертвування зменшилися на 10 %.
Після аналізу фМРТ фахівці припустили, що недолік сну впливає на активність області мозку, яка пов’язана з соціальним пізнанням. Ця область керує взаємодією людини з іншими людьми. Причому такі зміни залежали не від якості сну, а від його кількості.
Кислий сир – не привід викидати продукт. За допомогою простого трюку та доступних інгредієнтів можна…
В Україні майже кожен п'ятий пенсіонер отримує виплати за спеціальним законодавством. Але вже незабаром система…
Українські фермери розпочали збір кавунів, але поки що врожай продають за підвищеною ціною. Чому кавуни…
Отримати повідомлення про посилку - буденність. Але в умовах війни це навіть може стати смертельною…
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…
Чи має право роботодавець вимагати від працівника виконувати свою роботу під час повітряної тривоги?