«Є легенда про те, що перед смертю Матері Божої, перед її Успінням, Їй так само, як у дні Благовіщення, явився ангел Гавриїл і приніс білі пахучі квіти, квіти, що нагадують про блиск неба, про вічне життя. Так гласить Переказ.
Можливо, так і не було насправді, але Переказ має свій сенс: ми віримо і переконані, що в останні дні свого життя Матір Божа прагнула з’єднатися зі своїм Сином. Тому передвістя смерті, передчуття кінця життєвого шляху і того, що Вона знову з Ним зустрінеться, були для неї, подібно до Благовіщення, Радісною Звісткою.
І згадуються слова, цього разу вже не з Переказу, а слова апостола Павла, який говорив: «Хочу звільнитися і бути з Христом». Справді, тут нас відокремлює від Нього не лише стіна наших гріхів, а й наша тілесна слабкість, і неміч, і все земне. І нам здається, що якщо ми це подолаємо, то зустрінемося з Ним. Але це лише здається. Тому що Господь чекає на нас не лише за стіною смерті, а й за кожним поворотом життя.
Він мешкає тут, з нами! І Вона, Матір Божа, також була в земному житті з Ним, просто на неї чекала найвища і радісна зустріч, бо Вона – Його Мати, Цариця Неба. І Її смерть ми навіть не називаємо смертю, а називаємо сном, успінням, бо Вона перша серед людей знайшла безсмертя душі і тіла, піднесена Господом.
Церква вірить, що ніде немає її останків, немає її кісток у землі. Ми знаємо, що у найвеличніших святих є гробниці, мощі, нетлінні і тлінні – останки. Але ми віримо, що Матір Божа їх не має, бо Вона була храмом Творця, храмом Слова Божого, Матір’ю, яка вигодувала і тримала на руках нашого Господа. І тіло Її стало Божественним Храмом і було піднесене.
Ось чому Успіння – це свято, і ми, розлучаючись з Нею, у радості перебуваємо і говоримо, що Вона в народженні залишилася Дівою, а в Своїй смерті залишилася з нами подібно до Її Сина. «В Успінні світу не залишила єси, Богородице» – це особливий дар, який Їй дано, щоб Вона, пішовши в інший світ, продовжувала молитися за всіх, хто живе.
Тому не смерть, а Успіння! Ніби вознесіння її перед очима Божими. Ось чому для нас цей день – свято.
Але ми також очікуємо цього могутнього заклику Божого, коли і нас, грішних і слабких, зігнутих немічами і гріхами, Він піднесе до Себе – і помре в нас все тлінне, слабке, старе, гріховне, а відродиться вічна юність у Божому Царстві.
Вічна молодість! Бо неміч, хвороба і старість – це сестри смерті, а там смерті не буде. Але вже тут, сьогодні, ми несемо в серці запоруку цього, бо ми бачимо Божу Матір піднесеною. Вона над нами, і Вона серед нас, і Син Її діє за Її молитвами, бо Вона є Заступницею роду християнського. Амінь».
Священик Олександр Мень
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…