Нещодавно ми інформували наших читачів про нововведення, які були внесені до порядку подання відомостей для створення електронних трудових книжок. Сьогодні розповімо про те, що є електронною трудовою.
Інформація про стаж роботи з 2004 року підтверджується відомостями про сплату страхових внесків із державного реєстру застрахованих осіб. У найближчі п’ять років необхідно внести в електронну форму дані про стаж за попередні періоди. На цей випадок правлінням Пенсійного фонду ухвалено постанови, що регулюють порядок подання відомостей для створення електронних трудових книжок. Зокрема, Постанова №11-1 від 12 березня 2021 року* передбачає, що відомості про трудову діяльність працівника можуть подаватися і роботодавцем, і самим працівником через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (з обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису). Дані подаються як відскановані копії документів. Йдеться не лише про сторінки трудової книжки, а й, наприклад, про диплом, військовий квиток тощо – все, що може бути зараховано до стажу за правилами, що діяли до 2004 року.
Скановані копії виготовляються у кольоровому форматі із оригіналів документів. Вони мають містити всі сторінки трудової книжки, на яких є записи, у хронологічному порядку. Поля документів мають бути придатними для сприйняття їх вмісту, зокрема дані про серію та номер бланків документів (рекомендований дозвіл при скануванні – 300 dpi, формат зображення має бути jpg або pdf, розмір кожного файлу не мусить перевищувати 1 Мб).
Дані для створення електронного запису потенційний пенсіонер може подати не лише через електронний портал, а й звернувшись особисто до Пенсійного фонду.
Електронний запис складається з переліку відомостей про трудову діяльність працівника і мусить містити:
найменування роботодавця або прізвище, ім’я, по батькові та ідентифікаційний код або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта;
періоди роботи, навчання, практики, служби, звільнення, безробіття, стажування, відносин за договорами цивільно-правового характеру, виправних робіт, сумісництва;
переведення з посади на іншу посаду або іншу роботу;
найменування посади, професію, спеціальність, кваліфікацію, вид виконуваної роботи, структурний підрозділ;
причину припинення трудових відносин, навчання, практики, проходження служби, відносин за договорами цивільно-правового характеру, звільнення, безробіття, виправні роботи (пункт, частина, стаття закону);
вид документа, його номер і дату, на підставі якого внесено запис про початок та (або) припинення трудових відносин, навчання, практики, служби, звільнення, безробіття, стажування, відносин за договорами цивільно-правового характеру, виправних робіт, сумісництва.
Подані відомості про трудову діяльність працівника мають містити повну і достовірну інформацію.
*Порядок подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи–підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі.
Сергій Коробкін
Росія продовжує обстрілювати мирні населені пункти України. У Генштабі ЗСУ детально розповіли про ситуацію на…
У пенсіонерів оплата комунальних послуг часто забирає більшу частину доходу. Але не всі зобов’язані платити.…
9 квітня в Україні відзначають Міжнародний день рожевого і Всесвітній день антикваріату. Християни вшановують пам'ять…
Як відбувається мобілізація чоловіків віком 50+ в Україні. Що треба знати кожному українцю - що…
Дуже часто узаконення самобуду перетворюється на складний та заплутаний процес для звичайної людини. Він вимагає…
Багато овочівників вважають, що помідори потребують частих і рясних поливів. Але чи це так насправді?