Сучасний мобільний телефон – це не тільки засіб зв’язку. У багатьох до нього прив’язані банківські картки із пенсійними виплатами. І що робити, якщо через війну, під час переїзду в безпечніше місце, ви втратили свою мобілку або її у вас відібрали окупанти? А якщо це був не просто кнопковий телефон, а смартфон, у якому зберігається ваша особиста інформація, доступ до соціальних мереж? У Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України розповіли, як поводитися, якщо ваш мобільний телефон потрапив у чужі руки.
Якщо ви втратили або у вас відібрали мобільний телефон, убезпечте інформацію, яка там знаходиться. Для цього потрібно повідомити свого мобільного оператора про викрадення телефону, щоб він заблокував вашу СІМ-картку. Зв’язатися з оператором можна за номерами:
УВАГА! Під час блокування SIM-картки мобільний оператор може попросити додаткову інформацію, наприклад PUK-код ( зазвичай він вказаний на стартовому пакеті SIM-карти) або номери, на які ви найчастіше дзвонили – майте ці дані під рукою.
Заблокуйте банківські картки, на яких є гроші та встановлені кредитні ліміти, щоб зловмисники не змогли скористатися вашими фінансами. Для цього зверніться на гарячу лінію вашого банку.
Наприклад, клієнтам «ПриватБанку» слід дзвонити за телефонами:
37-00 – безкоштовно з мобільних телефонів у межах України ;
+38-073-716-11-31 – для дзвінків з-за кордону або зі стаціонарних телефонів .
Клієнтам Ощадбанку потрібно набрати службу підтримки за номером 0 – 800 – 210 – 800 , а потім цифру 2 .
Що ж стосується власників смартфонів, то після того, як ви повідомили про його крадіжку своєму мобільному оператору і заблокували банківські картки, змініть паролі до всіх акаунтів: «Ді ї », електронної пошти, соціальних мереж, онлайн-банкінгу та інших .
Зверніться до поліції із заявою про крадіжку телефону, а також попередьте близьких та друзів, раптом зловмисники почнуть дзвонити їм і просити грошей.
Нехай, звичайно, вам ці рекомендації не стануть у нагоді, але про всяк випадок знайдіть заздалегідь свій PUK-код від СІМ-карти і разом з IMEI* телефону запишіть їх та зберігайте у надійному для вас місці. Окрім цього, випишіть у блокнот номери контактів ваших близьких.
* IMEI – міжнародний ідентифікаційний код мобільного з 15 цифр, його можна знайти на упаковці смартфона або дізнатися, набравши комбінацію *#06# (код висвітиться на екрані телефону).
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.