Відповідає лікар-нефролог Оксана Коршевнюк:
Лікар має рацію: гіпертоніку слід щорічно перевіряти нирки, адже вони є мішенню для високого тиску. Стискаються судини, нирка не отримує харчування у достатній кількості та розвиваються зміни у капілярах клубочків (гломерулосклероз). У результаті нирки самі починають виробляти речовини, які стимулюють підвищення артеріального тиску.
Якщо таке трапилося, гіпертоніку потрібно приймати препарати, які не тільки нормалізують тиск, а й одночасно захищають нирку (нефропротектори).
Часом тиск підвищується через проблеми з самими нирками – при гломерулонефриті, звуженні (стенозі) ниркових артерій, які несуть кров до нирки.
У молодих людей стеноз буває вродженим, а у літніх – наслідком атеросклерозу, коли у стінках судин утворюються бляшки. Тоді пацієнту потрібно робити операцію.
За матеріалами fakty.ua
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.