Статті

Ячмінь на оці: причини появи та як лікувати

Що таке ячмінь?

Ячмінь – це запалення волосяної цибулини чи сальної залози краю повіки. Його може спровокувати інфекція, що легко потрапляє на око з брудних рук, а переохолодження сприяє її активізації. Причому поява ячменю характерна не тільки для холодної пори року, він може з’явитися і влітку.

«Вузлик» червоніє, набрякає, за кілька днів у його центрі з’являється голівка з гноєм. Але на це чекати не слід. Чим раніше розпочати лікування ячменю, тим краще.

Бабусині методи боротьби з ячменем

Існує чимало перевірених «бабусиних» методів боротьби.

Наприклад, вигрівання ячменю гарячим вареним яйцем. Але це може погіршити стан, адже тепло посилює розвиток інфекційного процесу, особливо якщо він уже у розпалі. Не варто й видавлювати гній – поширюючись із кров’ю, бактерії здатні дістатися навіть головного мозку.

Помітивши ячмінь, потрібно намотати ватку на сірник, змочити спиртовим розчином календули і дуже обережно, щоб не потрапити в очі, торкнутися запаленої ділянки. Корисне та акуратне промивання повік натуральним дьогтьовим милом щонайменше протягом трьох тижнів.

Як відрізнити ячмінь від халязіону?

Але перш, щоб уникнути небажаних наслідків, за першої ж нагоди покажіть око лікарю. За потреби він пропише антибактеріальні краплі, мазі, а насамперед визначить походження «гульки» на повіках, адже ячмінь дуже просто переплутати з халязіоном — запаленням не сальної, а мейбомієвої залози. Різниця в тому, що остання розміщена не на поверхні повік, а у внутрішньому, хрящовому шарі. Вона виробляє жировий секрет. Якщо ж протока з певної причини перекрита, вона накопичується, і «горошина» на повіці збільшується. На початкових стадіях халязіон швидко піддається лікуванню мазями та фізіопроцедурами, гормональними препаратами. Але перш, ніж їх застосовувати, потрібно переконатися, що потрібні саме вони.

Кліщ демодекс – у чому небезпека

Точний діагноз дуже важливий, тому що до запалення на повіці нерідко призводить і демодекс – мікроскопічний підшкірний кліщ, який паразитує в сальних залозах. Багато хто заражений кліщем, але не здогадується про нього, поки він не активізується. Це зумовлює як переохолодження, і, до речі, згадане вже прогрівання повік.

Виявити наявність паразита можна спеціальним мікроскопічним дослідженням (неозброєним оком кліща помітити неможливо). Якщо болісний «вузлик» на повіці спровокував кліщ, то промивання чаєм, очні мазі з антибіотиками чи стероїдами є неефективними і навіть можуть нашкодити. У такому разі передусім потрібні спеціальні засоби антидемодекозної дії.

Які вітаміни корисні для здоров’я очей?

Для здорових повік, як і для організму в цілому, велике значення має наявність у раціоні вітамінів (насамперед С, Е та каротину), які у великій кількості містяться в яблуках, моркві, гарбузі, олії. Ці вітаміни сприяють зволоженню очей, шкіри, нормальної циркуляції крові в судинах, що і захищає від запалень.

Новое на сайте

  • Новини

Як зміниться пенсійний вік в Україні у 2025 році: що буде з пенсіями

У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.

22/11/2024 20:48
  • Статті

Біотуалет або компостний туалет: що краще для заміського будинку

Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…

22/11/2024 20:24
  • Новини

Уряд ухвалив важливе рішення щодо виплат сім’ям захисників: що змінилося

Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.

22/11/2024 19:57
  • Новини

Аномальна погода у грудні: синоптики зробили несподіваний прогноз

Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.

22/11/2024 19:08
  • Новини

Деякі пенсіонери отримають у грудні доплату: сума виплати залежить від розміру пенсії

Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.

22/11/2024 17:25
  • Новини

До 43 200 гривень: Карітас надає українцям нову грошову допомогу

Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.

22/11/2024 15:58