Зокрема, Польща надала нашим біженцям право користуватись державною медичною допомогою безкоштовно – нарівні з поляками.
За інформацією Національного фонду здоров’я Польщі (НФЗП), отримати безкоштовну медичну допомогу можна за наявності довідки, виданої польською прикордонною службою, або штампу в проїзному документі, що підтверджує перетин кордону після 24 лютого 2022 року. Для отримання банківської картки та соцвиплат біженці також оформляють пісель (PESEL) – документ типу українського ідентифікаційного коду. Він також відкриває доступ до безкоштовної медичної допомоги. На первинному рівні українцям обіцяють надати:
При погіршенні самопочуття слід звернутися до сімейного лікаря, який проведе первинний огляд та за необхідності випише рецепт на ліки або направлення до вузького спеціаліста.
Для отримання необхідної інформації (де, коли, як) можна зателефонувати на гарячу лінію та поспілкуватися з україномовним оператором: 800-190-590 (працює цілодобово).
Крім того, у Польщі діє так звана телеплатформа першого контакту, яка забезпечує швидкий доступ до медичної допомоги у неробочий час (вночі, у вихідні та святкові дні). Зателефонувавши за номером 800-137-200, громадяни України можуть отримати медичну консультацію, електронне направлення до лікарні, а також відповіді на всі запитання, що хвилюють. Гаряча лінія підтримується, зокрема, українською та англійською мовами.
Спеціально для громадян України НФЗП створив єдиний сайт із контактами установ та спеціалістів-медиків, які пропонують біженцям свою допомогу: uamed.pl. Там можна знайти дані по всіх населених пунктах з адресами та телефонами сімейних лікарів, кардіологів, офтальмологів, хірургів, онкологів, отоларингологів, педіатрів та інших фахівців.
Ще одна з найпопулярніших платформ для пошуку медичних послуг, на якій створено спеціальний розділ для біженців з України: znanylekarz.pl/dla-ukrainy. Тут можна обрати потрібного лікаря і отримати безкоштовну консультацію – очно або телефоном (у більшості випадків вказана мова, якою спілкується фахівець).
У разі виникнення технічних проблем можна зателефонувати на гарячу лінію: 22-357-40-40 або 22-343-35-63. Час роботи – робочі дні, з 8.00 до 16.00. Оператори розмовляють російською та українською мовами.
Корисними для біженців будуть такі ресурси, як:
Важливо пам’ятати, що «швидку допомогу» у Польщі викликають лише в екстрених випадках, коли існує реальна загроза життю чи здоров’ю. Для цього потрібно зателефонувати за номером 999.
Ще один важливий момент: більшість польських лікарів не володіють англійською чи українською мовами. Але, розуміючи ситуацію, Міністерство охорони здоров’я Польщі розробило спеціальний словник медичних термінів, який допоможе у складній ситуації: pacjent.gov.pl/pacient/slovnik-medichnikh-terminiv. В крайньому випадку, можна скористатися звичайним електронним перекладачем.
Марія Котельникова
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…