Статті

Тарифи на газ і тепло: голова «Нафтогазу» розповів, що чекає на українців у новому опалювальному сезоні

Чи вистачить газу на опалювальний сезон?

За словами Юрія Вітренко, до війни Україна споживала близько 28 мільярдів кубометрів газу на рік. З них близько 20 мільярдів ми імпортували, решта видобувалася всередині країни як державними, так і приватними компаніями, пише Сьогодні.

Цього року споживання палива має скоротитись. По-перше, багато великих промислових компаній призупинили свою діяльність, по-друге, частина населення залишила країну і повернення цих людей залишається під питанням. Для проходження опалювального сезону Україні знадобиться 15-19 млрд. кубометрів палива.

Щоб не провокувати ще більшого дефіциту, Україна запровадила заборону на експорт газу та вугілля. Але все одно газу для спокійного проходження опалювального сезону може вистачити.

“Уряд хоче створити запас палива на рівні 19 млрд кубометрів. Це обсяги, які Україні потрібні з урахуванням військових ризиків. При цьому якщо ми підійдемо до початку сезону із запасами 15 млрд кубометрів, то цього газу теж має вистачити із запасом. Зараз споживання впало набагато більше, ніж знизився видобуток в Україні”, – заявив голова “Нафтогазу” Юрій Вітренко.

За його словами, станом на 14 червня у сховищах було близько 10,5 млрд. кубометрів палива. Але навіть для того, щоб нагромадити 15 млрд кубометрів, “Нафтогазу” доведеться закуповувати паливо на європейському ринку. При цьому ціни там зараз досить високі: близько 1,5 тисяч доларів за тисячу кубометрів.

Звичайно, для закупівлі газу за кордоном потрібні гроші. Якщо імпортувати паливо до рівня 19 млрд. кубометрів у ПСГ на початок опалювального сезону, то потрібно близько 8 мільярдів доларів. Серед варіантів вирішення питання розглядається отримання газу із США за ленд-лізом.

У “Нафтогазі” розглядають можливість отримання скрапленого газу через європейські ЗПГ-термінали, так і фінансування для закупівлі газу на європейському ринку. Як варіант, Україна зможе повернути цей газ за два роки після перемоги, збільшивши власний видобуток.

Що буде з тарифами на газ?

Уряд обіцяє зберегти цьогорічні тарифи на комуналку на колишньому рівні. Адже багато людей залишилися без роботи і не можуть платити навіть за тими тарифами, які зараз встановлені. За різними оцінками, заборгованість за послуги ЖКГ уже перевищила 100 млрд. грн.

Проте газ у Європі залишається дорогим. Та й на внутрішньому ринку його ціна є досить високою. Тому якби газ продавався за ринковими цінами, то його ціна для підприємств ТКЕ була б у 4 рази більшою, ніж минулого сезону – близько 29 грн за кубометр. Але уряд обіцяє компенсувати різницю в тарифах і зробити так, щоби паливо для виробників тепла коштувало не більше 7,42 грн за кубометр. В цьому випадку тарифи на тепло не мають зростати.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, що в Нафтогазі зафіксували ціни на газ.

Новое на сайте

  • Новини

Не вносьте ці добрива на грядки з цибулею: самі залишите себе без урожаю

Усі ми знаємо, що для хорошого врожаю будь-яку культуру потрібно удобрювати. Стосується це і цибулі.…

05/05/2024 22:54
  • Новини

Погода в Україні на понеділок, 6 травня

У понеділок, 6 травня, вночі без істотних опадів, удень у північних та західних областях пройдуть…

05/05/2024 21:55
  • Новини

Магнітні бурі на понеділок, 6 травня

Чи будуть цього дня геомагнітні хвилювання?

05/05/2024 20:56
  • Новини

Гороскоп на тиждень з 6 по 12 травня: час ухвалення відповідальних рішень

Усі зміни, які назрівали за попередні два тижні, тепер стають очевидними. Ефективними є будь-які починання…

05/05/2024 19:59
  • Новини

Святковий вечір – зі святковими головоломками

Без сумніву, ви знаєте, що постійні тренування завжди приносять свої плоди. Чи хочете ви наростити…

05/05/2024 18:56
  • Статті

Світлий тиждень: чи треба ходити на цвинтар і як вітати один одного?

Нинішнього року Світла седмиця відзначається з 6 по 11 травня. Читач запитує: «Чи правда, що…

05/05/2024 17:18