На порталі “Безкоштовна правова допомога” пояснили , наскільки це законно.
На час воєнного стану у трудовому законодавство запровадили деякі зміни, проте, як і раніше, звільнитися можна такими способами:
Наразі працівникам не потрібно попереджати роботодавців за 2 тижні про бажання звільнитися. Винятки лише ті, хто залучений до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану. І також працівники, залучені до робіт на об’єктах, які належать до критичної інфраструктури в районах, де ведуться бойові дії.
Зате у роботодавців повністю розв’язані руки, вони можуть звільнити будь-яку людину, якщо вона непрацездатна, або навіть коли перебуває у відпустці (виняток лише відпустка у зв’язку з вагітністю та догляд за дітьми до 3 років).
“Відповідно до частини третьої статті 29 КЗпП ознайомлення працівників із наказами (розпорядженнями), повідомленнями, іншими документами роботодавця щодо їх прав та обов’язків допускається з використанням визначених у трудовому договорі коштів електронного зв’язку”, – зазначають юристи.
Якщо роботодавець і працівник обмінялися електронними документами, це вважається підтвердженням, що обидві сторони з цими документами ознайомилися.
Наприклад, один із варіантів, як може статися такий обмін і власне, звільнення:
Проте дуже важливо, щоб така процедура була прописана в актах організації , звідки у такий спосіб звільняється працівник
Якщо немає КЕП, то обмін документами може відбутися електронною поштою або месенджерами. Але потім організація має створити протокол, у якому обов’язково має бути інформація, затверджена цим порядком .
В Україні розширили перелік підстав для звільнення працівників під час війни.
Серед яких – неможливість забезпечувати умови праці через знищення майна внаслідок бойових дій. На додаток до цього запроваджується спеціальна процедура звільнення таких працівників. Про це йдеться у проекті закону №7251.
Також там зазначено ще одну додаткову підставу для розірвання трудового договору. Відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…