Кому і скільки платять під час війни, поділилися працівники порталу grc.ua. Повідомляється, що новим співробітникам пропонують зарплату нижчу, ніж на тій же посаді, але до війни. Знижуть зарплати навіть спеціалістам зі стажем.
Однак звільнятися через це ніхто не поспішає, адже знайти більш високооплачувану роботу зараз не так просто…
Найменші зарплати в Україні на сьогодні пропонують у сферах:
Представникам деяких професій під час війни стало ще складніше знайти роботу, адже їхня праця стала менш затребуваною.
На які професії знизився попит:
Найбільш невтішний показник на ринку праці в Україні – це рівень зарплат, що знижується з кожним місяцем. За винятком кількох професійних сфер, падіння медіанної зарплати у травні становило від 9% до 58%.
Лише у деяких галузях зарплати трохи зросли: наприклад, у сфері виробництва та сільського господарства середня зарплата зросла із 13 300 грн (у квітні) до 16 600 грн (у травні).
Медики та фармацевти входять до найбільш затребуваних фахівців і їхня середня з/п у травні у відкритих вакансіях підвищилася з 14 900 грн (у квітні) до 18 200 грн (у травні).
У сфері інформаційних технологій зниження зарплат майже не відчутне: у квітні ІТ-фахівцям пропонували в середньому 108 100 грн, а у травні середня зарплата у відкритих вакансіях становить 103 500 грн.
У сферах бухгалтерії, управлінського обліку, фінансів підприємства у травні середня зарплата склала 19 800 грн, на відміну від квітня, коли пропонували в середньому 17 500 грн.
Підвищилися середні зарплати у відкритих вакансіях для HR-ів (з 15 000 грн у квітні до 29 700 грн у травні), у сфері маркетингу, реклами та PR (з 26 600 грн у квітні до 30 800 грн у травні).
У регіонах найвищі зарплати пропонують, звісно ж, у Києві. Столиця повернула впевнене лідерство за розміром заробітних плат, втрачене на початку війни.
У київських компаніях у середньому пропонують 29 200 грн щомісячної зарплати.
Також високі середні зарплати у травні пропонують у таких областях:
Найменше українцям готові платити у таких регіонах:
Джерело: Радіо Трек
На найближчому пленарному тижні Верховна Рада України розгляне питання про продовження воєнного стану та загальну…
Кислий сир – не привід викидати продукт. За допомогою простого трюку та доступних інгредієнтів можна…
В Україні майже кожен п'ятий пенсіонер отримує виплати за спеціальним законодавством. Але вже незабаром система…
Українські фермери розпочали збір кавунів, але поки що врожай продають за підвищеною ціною. Чому кавуни…
Отримати повідомлення про посилку - буденність. Але в умовах війни це навіть може стати смертельною…
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…