Під час воєнного стану не потрібно звертатися за її призначенням або підтвердженням права на її отримання, пише Міністерство юстиції України.
Це стосується таких виплат:
Виплата деяких видів допомоги не припиняється на період воєнного стану та один місяць після його скасування. Зокрема,
Після скасування військового стану органи соціального захисту населення проінформують отримувачів про необхідність протягом місяця оновити документи, необхідні для того, щоб продовжувати отримувати допомогу.
Допомога надається особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії та визначені у переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України.
Допомога не надається внутрішньо переміщеним особам, які були враховані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року в регіонах, не включених до переліку відповідних територій, за винятком осіб, які отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 р. № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття видатків на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».
Допомога надається щомісяця у таких розмірах:
Виплата допомоги здійснюватиметься через АТ «Ощадбанк» на банківський рахунок (за стандартом IBAN), який одержувач вказав при зверненні із заявою на отримання такої допомоги.
Допомога надається щомісяця з місяця звернення на весь період запровадження військового стану плюс один місяць після його припинення чи скасування. Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення або скасування воєнного стану. Водночас виплата допомоги внутрішньопереміщеним особам не здійснюватиметься за ті місяці, в яких вони отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньопереміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.