7 квітня православні християни відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці, велике церковне свято, що належить до двонадесятих, тобто дванадцяти найважливіших після Великодня свят у православ’ї.
Зараз віруючі дотримуються Великого посту, одного з найсуворіших, який покликаний привести людей до смирення перед святом Великодня. І Благовіщення саме той день, коли дозволено їсти рибу.
Ми розповімо, якими рибними стравами можна себе порадувати цього дня, якщо вже дозволено офіційно.
Січеники – це національне українське блюдо і відрізняється воно від котлет тим, що рибу (або м’ясо) для них рубають ножем, що дає іншу структуру та смак.
Інгредієнти:
600-700 г філе сома (1 невеликий сом)
100 мл оцту
1 велика цибулина
1 середня морква
1л. води
1 яйце
1 ст. л. борошна
3-4 ст. л. панірувальних сухарів
сіль та перець за смаком
Січоники можна приготувати із сирої риби, але якщо заздалегідь відварити її в бульйоні зі спеціями, це надасть страві аромату. А у виборі спецій – обмежень немає: вибирайте, що вам до смаку.
Сома випатрати, видалити зябра, ретельно помити і нарубати великими шматками. Потім перекласти в сотейник, залити водою, додати оцет, цибулю та моркву. Після закипання варити 2-3 хвилини і залишити охолоджуватися в бульйоні.
Як риба охолоне – порубати її у фарш ножем, видаливши кісточки. Додати яйце та борошно, посолити та поперчити. Вимішати фарш, сформувати котлетки та запанувати у сухарях. Далі – діяти до смаку. Січеники можна смажити в олії на сковороді, а можна запекти в духовці. Запікати їх слід за 180 градусів близько 10 хвилин. Подавати з будь-яким соусом та гарніром за смаком.
Ця риба має свій власний неповторний смак, а запікання в духовці допоможе уникнути поширення сильного рибного аромату по всій кухні. Зараз скумбрія продається повністю замороженою. Тож головне – правильно її розморозити. Найпростіший спосіб – просто залишити її у холодильнику на 12 годин. Якщо терміни горять, покладіть її в холодну воду в герметичному пакеті.
Інгредієнти:
3 скумбрії
500 г червоної цибулі (6-8 шт.)
3 зубчики часнику
5 ст. л. оливкової олії (або будь-якої рослинної)
6 ст. л. винного оцту (або 1-2 ст. л. столового оцту 9%)
сіль та перець за смаком
Рибу після розморожування варто ретельно почистити, інакше вона гірчитиме: ніяких слідів нутрощів, або крові. Очистіть цибулю, наріжте півкільцями. Підсмажте його в маслі, поки він не стане м’яким, але не засмаженим. Додайте часник і влийте винний оцет, якщо винного немає – додайте 1-2 ст. л. звичайного столового оцту 9%. Випарюйте винний оцет, туша цибуля ще приблизно 2 хвилини.
Перекладіть цибулю у форму для запікання, зверху – скумбрію черевцями вниз, посипте сіллю та перцем. Накрийте зверху фольгою та відправляйте рибу в духовку на 40 хвилин при температурі 180 градусів.
Юшку можна варити з будь-якої риби, але зі свіжої річкової це вже класика. Можна варити юшку і без рису, але тоді варто збільшити кількість картоплі. Також замість рису можна взяти пшоно, або ячку.
Інгредієнти:
350 г коропа
4 картоплини
150 г рису
1 морквина
1 цибулина
Лавровий лист, запашний перець горошком, сіль та перець за смаком
Рибу добре помийте, очистіть від луски і випатрайте. Голову обов’язково залиште, з риб’ячою головою бульйон виходить наварити, тільки видаліть зябра. Карпа розріжте на великі порційні шматки. Моркву поріжте соломкою, цибулю – дрібно поріжте, а рис промийте. Картопля можна порізати, як заманеться, на смак це не вплине.
Приготовлені рис та овочі покладіть у каструлю, залийте водою. Поставте на середній вогонь, доведіть до кипіння бульйон. Варіть близько 20 хвилин на слабкому вогні. Потім покладіть у каструлю з овочами коропа. Коли бульйон закипить, зніміть з нього піну шумівкою, додайте у юшку лавровий лист, горошини перцю, посоліть і поперчіть до смаку. Варіть юшку на повільному вогні ще близько 20 хвилин. А потім вимикайте вогонь і дайте вусі ще хвилин 15. Подавайте гарячою, прикрасивши свіжою зеленню.
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…