Ми зібрали всю інформацію про виплати різного виду і про те, як їх можна отримати в різних ситуаціях: якщо населений пункт в окупації, якщо на території йдуть активні бойові дії, якщо людина змінила місце проживання.
Як отримати чи оформити пенсію?
Зібралися на пенсію, а тут війна. Наразі оформити пенсію можна лише на територіях, де відносно спокійно. За допомогою електронних систем, на жаль, поки що це зробити неможливо, оскільки сайт та портал Пенсійного фонду України (ПФУ) не працюють з метою безпеки. Отримання пенсії також залежить від низки обставин, про які ми детально розповімо.
Як оформити пенсію, якщо ваше село опинилося в окупації?
Подати заяву на призначення пенсії можна в будь-якому сервісному центрі ПФУ, що діє. Якщо заява буде подана протягом трьох місяців з дня досягнення пенсійного віку, то пенсія буде призначена з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку. Наприклад, якщо 60 років виповнилося 1 березня, подати заяву можна до 1 червня 2022 року.
Яким чином отримати пенсію мешканцям гарячих точок?
Велика проблема із виплатою пенсій існує лише у районах активних бойових дій. Кабінет Міністрів визначив список таких районів. Станом на 11 березня до цього переліку входять такі населені пункти.
- Донецька область: Волноваський, Маріупольський райони та місто Маріуполь.
- Запорізька область : Васильівський, Пологівський та Бердянський райони.
- Луганська область – всі міста та райони.
- Сумська область : Охтирський район (у межах колишнього Тростянецького району).
- Харківська область : Ізюмський, Харківський райони, міста Харків, Куп’янськ, Ізюм.
- Чернігівська область: частина Новгород-Сіверського району, Деснянський район Чернігова.
Жителям зазначених районів нарахування пенсій проводить Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики на основі інформації, що є у реєстрах. Потім Мінсоцполітики спрямовує гроші до Ощадбанку, а він, у свою чергу, забезпечує перерахування коштів людям. Звернутися по переказ можна протягом 60 календарних днів з дати його зарахування. При собі необхідно мати паспорт та довідку з індивідуальним податковим номером (ідентифікаційний код).
Доставка пенсій «Укрпоштою»
Доставка пенсій «Укрпоштою» до окупованих районів теж ускладнена. Як запевнило керівництво підприємства, по можливості (за наявності « зелених коридорів » ) «Укрпошта» одразу доставляє виплати.
При переказі коштів через Ощадбанк без відкриття банківського рахунку треба надати таку інформацію:
- назвати прізвище, ім’я, по батькові (ПІБ);
- повідомити паспортні дані та індивідуальний податковий номер;
- вказати колишнє місце проживання та тимчасове місцезнаходження.
Якщо людина обрала переклад «Укрпоштою», вона повідомляє про це підприємство зв’язку за телефоном 0-800-300-545 (кнопка 2).
У повідомленні зазначаються:
- ПІБ одержувача пенсії або грошової допомоги;
- адресу місця проживання, за яким провадилася виплата за попередній період (до лютого 2022 року);
- паспортні дані одержувача (серія та номер паспорта);
- номер телефону одержувача;
- спосіб отримання виплат (у відділенні чи вдома);
- нову адресу перебування.
Також можна оформити переадресацію виплат від Укрпошти онлайн. Для цього треба зайти на сторінку ukrposhta.ua/ua/zaiavka-na-pereadresatsiiu-pensii та оформити заявку.
У заявці слід зазначити:
- своє ім’я та прізвище;
- вид виплати;
- паспортні дані;
- адресу поштового відділення, де раніше отримували гроші.
Далі можна вибрати варіант переадресації: переказ виплати в інше відділення або адресний переказ з доставкою додому (його доведеться почекати через брак листоноші). Виплати можна буде отримати після того, як на телефон отримувача прийде SMS-повідомлення із номером переказу.