Всесвітня організація охорони здоров’я назвала стрес загальносвітовою епідемією ХХІ століття. Сучасні люди всі час перебувають у стані тривожності. Варто відзначити, що переживати стрес – це нормальне явище, і, як вважають фахівці, іноді навіть корисний. Короткочасний стрес викликає фізичну та розумову мобілізацію тіла, додає енергії. Але якщо він затягується, ми поринаємо в негативні емоції, які потім виливаються в панічні атаки, неврози, безпричинну тривогу, страх і депресію.
Особливо це проявляється на тлі світових та політичних подій, на які ми не можемо вплинути. Не останню роль відіграє надлишок негативних новин. І у нас не завжди виходить адекватно оцінити ту чи іншу подію, через що починаємо «накручувати» себе. У голові постійно запитання: що робити і як далі бути? Думки про погане «атакують» і не дають можливості думати про щось хороше та будувати плани на майбутнє. І тоді у нас починаються паніка та стрес.
Якщо ви опинилися заручником стресу та нерви впливають на ваш звичний ритм життя: ви не можете спати, їсти, хвилюєтеся за себе та близьких, практично перестали виходити на вулицю – варто негайно вжити наступних кроків. Намагайтеся переключитися: запросіть близьких на обід чи вечерю, гуляйте з дітьми, онуками чи друзями, займайтеся господарством. Також психологи радять:
Стрес може впливати не лише на наше психологічне здоров’я. Згідно з дослідженнями, на тлі тривалого стресу порушується робота серцево-судинної системи, крім того, можуть виникнути проблеми з шлунково-кишковим трактом.
Позбутися депресії та заспокоїти свою нервову систему можна і без таблеток. Є продукти, якими можна «заїсти» стрес без будь-якої шкоди для фігури та організму:
Читайте також:
20 травня у більшості областей, окрім північних, знову буде дощ. У вівторок буде ще волого,…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Мариновані овочі - чудова добавка до будь-яких закусок.
У різних регіонах почали з'являтись підроблені платіжки за комунальні послуги.
Трохи відволіклися – і з кухні долинає запах пригорілої страви. І яєчня, і м'ясо, і…
Хвороби, операції, стреси, перевтома – все це позначається на силі й тембрі голосу, може навіть…