Вірус мутує, і Міністерство охорони здоров’я на своєму сайті постійно оновлює інформацію про інфекцію. А також розповідає як від неї захиститися. Які ознаки нового штаму «Омікрон»? Коли потрібно робити тест і чи потрібно за це платити?
1. Хто і як може зробити щеплення вдома?
Вакцинуватися від коронавірусу можна в пунктах щеплення, центрах масової вакцинації або вдома. Людей, які станом здоров’я не можуть пересуватися самостійно, вакцинують мобільні бригади.
Щоб викликати мобільну бригаду до себе додому, слід подати заявку, звернувшись до сімейного лікаря або по телефону контакт-центру Міністерства охорони здоров’я:
0-800-60-20-19 (дзвінки безкоштовні).
Звернення зареєструють. Потім його включать до графіка виїздів мобільної бригади, а пацієнту телефоном повідомлять дату та час її приїзду.
Графіки складаються так, щоб за один виїзд медики спромоглися вакцинувати кілька маломобільних людей. Тому приїзду мобільної бригади, можливо, потрібно чекати кілька тижнів – коли набереться достатня кількість охочих вакцинуватися вдома у вашому районі чи населеному пункті.
Для вакцинації окремих маломобільних громадян можна використовувати лише вакцини в однодозних флаконах. В Україні такою вакциною є «Коронавак». Цей препарат можна застосовувати і як бустерну – додаткову – дозу. Якщо ж мобільні бригади прищеплюють групу людей – наприклад, у будинку для людей похилого віку, вони можуть використовувати будь-яку наявну антикоподібну вакцину.
Коронавірус може мати різні симптоми. Саме тому тест варто зробити за будь-яких симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ).
Симптомами коронавірусу – зокрема, та його нового різновиду «Омікрон» – можуть бути нежить, кашель, лихоманка, головний біль та біль у горлі. Тобто ознаки коронавірусу можуть бути схожими на звичайну застуду.
Тестування допомагає визначити захворювання. А значить – своєчасно призначити необхідне лікування. І щоб захистити від інфікування оточуючих, відправити пацієнта на самоізоляцію.
На сьогоднішній день безкоштовному тестуванню підлягають не лише пацієнти з підозрою на коронавірус. Згідно з нормами МОЗ, обов’язково мають бути призначені ПЛР-тести:
Направлення на безкоштовне тестування має дати сімейний лікар. Якщо він з різних причин його не виписує або у вас немає сімейного лікаря, звертайтеся до контакт-центру Міністерства охорони здоров’я за вказаним вище телефоном.
Залишайтеся вдома та обмежте контакти з іншими людьми. Повідомте позитивні результати тесту тим, з ким ви напередодні спілкувалися. Це необхідно, щоб запобігти подальшому поширенню коронавірусу.
Зв’яжіться зі своїм сімейним лікарем та дотримуйтесь його інструкцій. Якщо йдете до лікаря на прийом, обов’язково використовуйте засоби індивідуального захисту, уникайте великих скупчень людей і дотримуйтесь дистанції. Погодьте з лікарем час прийому, щоб не чекати у черзі та не поширювати інфекцію.
Чесно розкажіть лікареві про свої симптоми. Якщо ж не маєте жодних ознак коронавірусу, то й скажіть. Бувають випадки, коли хвороба протікає безсимптомно або легкої формі.
Раніше ми розповідали, як протікає коронавірус у світі: які країни лідирують за кількістю інфікованих.
Від півонії на вашій ділянці будете в захваті не лише ви, а й ваші сусіди.…
8 квітня очікується мокрий сніг місцями у західних та північних областях.
Як вплине на нас збуджений стан магнітосфери Землі?
Тепловізори використовуються в різних сферах — від полювання та охорони до будівництва й промислової діагностики.…
Люди, схильні до нестабільного артеріального тиску, особливо часто страждають від перепадів погоди, впливу магнітних бур…
Ми вже розповідали про пільги для чорнобильців 1-ї та 2-ї категорій. Продовжуємо тему та роз'яснюємо,…