Давайте розберемося, які продукти допоможуть швидше розігнати кров тілом.
Коли температура за вікном знижується, організм шукає різні способи, щоб зігрітися. Жирові запаси нашому тілі використовуються як паливо. Є дослідження, у якому йдеться про те, що під впливом низьких температур у дорослих людей активується процес обміну речовин . У такі моменти жир не відкладається, а постійно спалюється для виділення тепла. Усіми цими процесами керує мозок.
Енергію, яка витрачається на обігрів тіла, необхідно періодично поповнювати. Якщо раціон людини бідний, а продукти не містять поживних речовин, можна легко замерзнути.
Дієтологи рекомендують підготувати організм до холодів. Організму потрібно багато енергії , щоб підтримувати теплообмін. Цю енергію організм отримує з білків, жирів, вуглеводів та вітамінів.
Дослідження показують, що для підтримки додаткових витрат енергії в умовах арктичного холоду потрібно близько 4500 Ккал на людину в день. Щоправда, йдеться не про простих людей, а про американських солдатів. Вчені хотіли з’ясувати, який раціон буде оптимальним для військових у холодних широтах .
У своєму звіті дослідники підкреслили, що додатковий прийом вітамінів і мінералів, понад рекомендований рівень, який є в армійському пайку, не впливає на здатність краще переносити холод. Переконливих доказів цього немає. Вчені вважають, що можна обмежити споживання білків та солі, особливо коли запаси води обмежені. Мінімум води в арктичних широтах – 3 літри на день на людину.
На протилежному полюсі, в Антарктиді, учасники експедицій та місцеві жителі люблять їсти шоколад, щоб зігрітися . З’їсти один або два батончики під час прогулянки це звичайне явище для тих широт. Шоколад багатий калоріями і, за словами людей, які живуть в Антарктиді, він бадьорить і ніколи не тане в кишені комбінезону.
Ще один популярний продукт в Антарктиді – тверде печиво Sledging Biscuits (можна перекласти як Печиво для катання на санках ). Воно просте та калорійне, містить всього 5 інгредієнтів – борошно, соду, сіль, масло та воду. Це печиво беруть із собою, коли їздять на собачих упряжках. Дослідники Південного полюса та вчені їдять його у тривалих польових експедиціях.
Андрій Горін
Читайте також:
До першої групи інвалідності належать люди, які повністю втратили працездатність і вимагають постійної опіки. Вони…
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…