Давайте розберемося, як правильно завершити відносини з банком, якщо не користуєтеся його послугами.
Ваші гроші знаходяться не на пластиковій картці, а на банківському рахунку. Картка всього лише допомагає отримати до них доступ. Навіть якщо термін дії картки скінчився, банківський рахунок нікуди не зникає. Тим більше, деякі банки дозволяють прив’язувати до одного рахунку відразу кілька карток.
Більшість банків вважатиме вас своїм клієнтом доти, доки ви офіційно не розірватимете договір. Вам можуть надсилати повідомлення про акції, нові послуги, а також використовуватимуть ваші персональні дані. Банки можуть на цілком законних підставах нараховувати комісію з неактивних рахунків. Цю комісію автоматично списують, якщо на рахунку є гроші, або враховують як борг перед банком. Усі ці умови прописують у Договорі комплексного банківського обслуговування, який публікують на сайті банку.
За інформацією державного Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, плату можуть знімати з кількох причин:
Ви зберігаєте на рахунку менше за встановлену суму (або зняли всі гроші)
Ви витрачаєте менше певної суми на місяць (або перестали користуватися карткою)
У вас закінчився пільговий період обслуговування
Банк може нараховувати плату з відсотками. Причому для звичайної дебетової картки відсотки бувають навіть більшими, ніж за кредитною. Витрати збільшуються, якщо були підключені додаткові послуги, про які багато клієнтів зазвичай забувають. Наприклад, це плата за СМС-інформування чи відкладена комісія за послуги.
За словами директора юридичного департаменту ОТП Банку Олега Коробкіна, навіть якщо банк не несе прямих витрат на обслуговування рахунку, непрямі витрати все одно залишаються і є навантаження на автоматизовану систему. Тому у ОТП Банку, наприклад, є комісія за ведення неактивних рахунків. Її починають стягувати після 12 місяців з дати останньої транзакції.
Не у всіх банках можна закрити рахунок дистанційно, приготуйтеся відвідати відділок. Як правило, алгоритм дій такий:
Варто зазначити, що закриття рахунку – це не завжди безкоштовна послуга, деякі банки беруть від 100 до 1000 гривень. У такому разі уважно прочитайте умови публічного договору на сайті: якщо закривати рахунок невигідно, то просто зніміть усі гроші, щоб не залишилося копійок. Багато банків з часом закривають неактивні рахунки, якщо вони є повністю порожніми.
Андрій Горін
Фото: Freepik
Читайте також:
Ця страва раніше була дуже популярною на Поліссі, але сьогодні її готують у всіх куточках…
Якщо ви хочете виростити на своїй ділянці найсолодшу та соковитішу редиску, то вам у цьому…
3 квітня очікуються дощі у більшості центральних, південних та західних областей України
Людям, які погано переносять стрибки тиску, в дні магнітних бур слід підстрахуватися і дотримуватися простих…
Навесні, коли пробуджується природа і яскравіше сяє сонце, кожна жінка прагне виглядати гарно. Покращити тонус…
Жителі Балтщини (Одеська область) часто з цікавістю розглядають моторолер з дахом, на якому вправно курсує…