«Мені 88 років, я інвалід армії другої групи. Раніше я користувався пільгами при оплаті за комунальні послуги. А в останні місяці ці пільги не враховують. Намагався дзвонити на гарячу лінію 15-45, але відповіді не отримав.
Володимир Сидоренко, село Гмирянка, Чернігівська обл.»
Надання пільг особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби, врегульовано Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей» № 2011-XII від 20 грудня 1991 року (у редакції від 1.08.2021 р.). Так, стаття 12 передбачає 50-відсоткову знижку при оплаті житлово-комунальних послуг у межах норм споживання. Тобто тут нічого не змінилося.
На жаль, ви не написали, в якій формі отримуєте пільги: у готівковій чи в безготівковій, а це важливо. Але ми все одно спробуємо відповісти на ваше запитання, тим більше що ця інформація може бути корисною і для інших читачів.
Згідно з Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів № 373 від 17 квітня 2019 року* (в редакції від 14.08.2021 р.), діють дві моделі грошової форми надання пільг:
– БЕЗГОТІВКОВА: сума пільги в цьому разі зараховується на рахунок Міністерства соціальної політики в «Ощадбанку» (на персональний акаунт одержувача пільги). А банк, своєю чергою, переказує гроші постачальникам послуг (у певній послідовності);
– ГОТІВКОВА: сума пільги щомісяця перераховується безпосередньо на особистий рахунок одержувача пільги в одному з уповноважених банків або виплачується йому через поштовий відділок.
При користуванні тією чи іншою моделлю надання пільг виникають свої нюанси. ЯКЩО МИ ГОВОРИМО ПРО БЕЗГОТІВКОВУ ФОРМУ, то, по-перше, кошти з державного бюджету надходять траншами і, буває, затримуються. По-друге, гроші постачальникам послуг переказуються за пріоритетним принципом. Іншими словами, перерахування коштів за надані послуги проводиться у встановленому урядом порядку:
1) опалення (теплопостачання, газо- і електропостачання);
2) централізоване водопостачання та водовідведення;
3) постачання електричної енергії на освітлення;
4) постачання та розподіл природного газу для приготування їжі та
підігрівання води;
5) вивезення побутових відходів;
6) послуги з управління багатоквартирним будинком;
7) внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.
Зверніть увагу! Спочатку банк переказує гроші за першу послугу – в повному обсязі, якщо залишилися кошти – за другу і так далі, поки дозволяє сума грошових коштів. Ті послуги, на які грошей забракло, пільговик повинен сплатити самостійно.
ОДЕРЖУВАЧАМ ГОТІВКИ рахунки від житлово-комунальних підприємств надходять без урахування пільги. В цьому разі пільговик повинен сам стежити за платежами – проводити оплату вчасно і в повному обсязі. Якщо з’являється заборгованість, грошова виплата припиняється. Крім того, є й інші обставини, які можуть вплинути на надання пільг. Наприклад, якщо виявиться недостовірність поданої пільговиком інформації.
***
У будь-якому разі всі проблемні питання, що стосуються надання пільг, спочатку слід адресувати до управління соціального захисту, а за потреби звертатися до комунальних служб. Зателефонувавши на урядову лінію (15-45), в даному разі відповіді ви не одержите, бо це окремий випадок і оператори не мають інформації. А це означає, що ваше звернення передадуть до місцевих органів соціального захисту. Можливо, ви таки дочекаєтеся відповіді, але не так швидко, як хотілося б.
У Департаменті соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації працює гаряча лінія з питань пільгового забезпечення жителів області: (04622) 5-99-38. Дзвонити можна в робочі дні – з 8.00 до 13.00 і з 14.00 до 17.00.
*«Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу у грошовій формі»
Читайте також:
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…