Людина, що посадила на клумбі один кущик, ніколи ним не обмежиться, неодмінно додадуться нові рослини. Щиро, зупинитися дуже складно. Яскравий приклад того – садиба Ксенії Василівни Бозаджи з с. Подове Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області, вона просто потопає в гібіскусі.
Вирощуванням цих декоративних рослин Ксенія займається вже 15 років. На її присадибній ділянці добре уживаються і деревовидні, і трав’янисті рослини, хоча останні представлені найчисельніше, та й квітникарці вони більше подобаються. А все тому, що їх цікаво розмножувати, експериментувати з новими сортами. Так, якщо ви хочете отримати саджанець повністю схожий на материнський кущ, потрібно розмножувати рослину діленням куща, а якщо хочете вивести щось новеньке, можна поекспериментувати з насінням. Сіянці не успадкують батьківських ознак, тому насіннєве розмноження – це завжди несподіванка, адже до моменту цвітіння ви не знаєте, що проросте з насіння.
Справжня гордість Ксенії Бозаджи – сорт Серце Матері, який вдалося вивести її мамі Марині Василівні з насіння ще 10 років тому. Кущ – компактний карлик, висотою до 100 см, зацвітає одним з перших. У цього гібіскуса махрові суцвіття, ніжно-рожевого забарвлення. Хоча в продажу квітникарка бачила і рослини з майже білими квіточками. Звичайно, це хитрощі продавців, які один сорт можуть видавати за мінімум два різних. Справа в тому, що забарвлення квіток залежить від місця, де росте гібіскус. Якщо рослина перебуває на сонці, то квіточки у нього яскраві і соковиті, а якщо в тіні або в півтіні – бліді. Так, наприклад, сорт з рожевими квітками в тіні буде цвісти майже білими. Звичайно, без сонця і самі квітки не матимуть таких розмірів, які мають ті, що ростуть під прямими сонячними променями.
Сонячне місце – це перша вимога гібіскуса. Друга – це поливання, причому не поверхневе, а глибинне. Коренева система у гібіскуса любить заглиблюватися, і кількох літрів води, вилитих на рослину, не вистачить, щоб промочити шар ґрунту, де ташується коріння. Ксенія Василівна радить поливати рідко, але рясно, під рослину потрібно виливати не менше 10 л води. Навколо куща бажано викопати канавку і в неї наливати воду. Проводити вологозаряджання потрібно хоча б раз на тиждень, а якщо стоїть спека і стовпчик термометра піднімається до критичних показників (вище 30°С), то поливати треба в міру підсихання ґрунту.
Третя вимога – це проріджування або пересаджування. На одному місці трав’янистий гібіскус може рости до 6 років, проте навесні він дає нові пагони, які загущують кущ, як наслідок, квітки дрібніють. Зайві пагони потрібно видаляти: і кореневій системі буде легше забезпечити поживними речовинами надземну частину, і рослини будуть тішити своїми великими і красивими суцвіттями. Оптимальний варіант – розсаджування на 4-й рік після саджання.
Що стосується самого саджання, то саджати трав’янисті гібіскуси можна як навесні (з березня і до кінця квітня), так і восени (з вересня і до кінця жовтня). А саджанці з закритою кореневою системою – навіть влітку (з 20 травня і до середини липня). Зимують вони у відкритому ґрунті, варто тільки підгорнути їх землею, як троянди, і все буде добре.
Обрізання пагонів Ксенія Бозаджи проводить навесні, коли крізь землю пробиваються нові паростки. Звичайно, можна обрізати пагони, які відцвіли і восени, перед морозами.
Період цвітіння – просто величезний: з середини липня і до кінця жовтня. До речі, гібіскус привертає увагу не тільки своїми квітками, а й листочками. Ксенії Василівні подобаються рослини з червоними листками, таких у її колекції близько 30 сортів. В цілому ж трав’янистих гібіскусів у саду росте близько 70 сортів. Причому щороку ця кількість переглядається в бік збільшення.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про найпопулярніший сорт яблук для продажу.
Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.