Статті

У Білгорода-Дністровського і Аккерманської фортеці свято

Білгород-Дністровський – одне з найдавніших міст України. Тут все нагадує про історичні події, а тематичні фестивалі, театралізовані арени і велична фортеця допоможуть відчути атмосферу справжнього середньовічного міста. Відстань до Одеси – 83 км.

Аккерман турки здали без єдиного пострілу

Білгород-Дністровський стоїть на місці міста Тіра, заснованого давньогрецькими колоністами ще до нашої ери. Тіру кілька разів руйнували і відбудовували, місто переходило у володіння римлян і турків, візантійців і генуезців. У 1454 році в цих місцях на замовлення молдавського господаря була побудована фортеця, де роботами керував грецький майстер Федорко. Через 30 років новобудовою заволоділи турки і назвали її Аккерман (Біла фортеця). 

Під час подальших російсько-турецьких воєн фортеця черзі змінювала власників. Зрештою восени 1806 року місто без єдиного пострілу було взяте військами, якими командував герцог Рішельє, і Аккерман остаточно перейшов до Російської імперії.

Місто складалося з головної частини і трьох посадів – Папуша, Турлака і Шаба. Воно швидко розросталося – наприкінці XIX століття тут проживало понад 28 тисяч осіб, працювали училища і гімназії, притулки і богадільня, млини і заводи, щотижня проводили базари, а в грудні – Миколаївський ярмарок.

До нашого часу в Аккермані – Білгороді-Дністровському збереглося багато пам’яток: «довгобуд» царських часів – Олександрівські казарми, які зводили понад 20 років, або Грецька церква, за переказами, побудована на фундаменті IV століття.

У місті дуже багато історичних споруд. У 1840 році на замовлення болгарської громади тут була побудована Свято-Георгіївська церква, поряд з якою знаходяться могили князів Волконських. А ось головну святиню міста – Свято-Вознесенський собор збудували на місці старого турецького цвинтаря в 1815 році. У той час це була околиця, де ташувалася найвища точка в місті, а сьогодні це міський центр.

Але все ж найпопулярніше місце – підземна церква Івана Сочавського, з каплицею і купіллю для зцілення «Свята криниця», які не мають аналогів в архітектурній спадщині України. Що стосується наукової історії міста, то в Білгороді-Дністровському працює краєзнавчий музей, де зберігається понад 84 тисяч експонатів. Серед них – археологічні та історико-побутові цінності, велика колекція монет, вогнепальної та холодної зброї.

“Одесская жизнь”

Раніше повідомлялося: На святковий ярмарок не запізнися

Метки: День міста

Новое на сайте

  • Новини

Кекси можуть бути не тільки солодкими: приготуйте ситні яєчні кекси із зеленню

Кекси - це не тільки звичний солодкий десерт. На основі яєць можна готувати дуже смачні,…

21/05/2025 18:19
  • Новини

“Дія” стає платною: які послуги і для кого коштуватимуть гроші вже з червня

З 1 червня у "Дії" з'являться платні функції: "Дія" починає монетизувати послуги

21/05/2025 17:40
  • Новини

В Україні почали перевіряти оголошення про роботу: хто постраждає

Фахівці перевіряють вакансії, розміщені роботодавцями та кадровими агентствами.

21/05/2025 16:25
  • Новини

Чому в’януть і жовтіють помідори – ось чим треба полити рослини

Розсада добре прижилася, але з настанням спеки, незважаючи на поливи, кущики починають в'янути, а листя…

21/05/2025 15:18
  • Новини

Кекс «П’ятихвилинка»: готуємо ідеальний десерт за мінімум часу

Порадуйте своїх рідних і гостей неймовірно ніжним десертом, який готується за лічені хвилини без особливих…

21/05/2025 14:35
  • Статті

5 речей, які ти не знала про історію жіночих кедів

За своє століття існування кеди перетворилися із суто функціонального спортивного взуття на культурний феномен, що…

21/05/2025 13:57