Иллюстративное фото
«Я народилася 11 липня 1961 року. Стаж – 34 роки. Право на пенсію у мене є. Але в Пенсійному фонді сказали, що трудової книжки недостатньо. Дещо до 2000 року потрібно підтверджувати довідками з архіву. Я хотіла взяти довідку про зарплату за 5 років до 2000 року. Там у мене була хороша зарплата, але з довідкою не вийшло. А з 2000 року зарплата у мене була маленька. Що робити, якщо документи про зарплату втрачені? Яку довідку повинен дати архів?
Раїса Тіложенко, смт Велика Лепетиха, Херсонська обл.»
Є ряд нормативів, які справді дозволяють підтвердити зарплату до 2000 року, якщо документи втрачено. Але ці норми навряд чи можуть бути застосовані до вас. Вони діють лише в тому випадку, якщо у людини менше 60 місяців стажу після 2000 року і не можна взяти зарплату за будь-які інші 5 років роботи поспіль.
Згідно з чинним Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль по 30 червня 2000 року, незалежно від перерв.
Як ми розуміємо, ви працювали і після 2000 року, тому при призначенні пенсії буде враховано всю зарплату за періоди роботи з 1 липня 2000 року до моменту виходу на пенсію. На жаль, взяти зарплату за 90-ті роки в такому випадку за законом не можна, хоча вона і була вищою.
Сергій Коробкін, незалежний консультант
Кислий сир – не привід викидати продукт. За допомогою простого трюку та доступних інгредієнтів можна…
В Україні майже кожен п'ятий пенсіонер отримує виплати за спеціальним законодавством. Але вже незабаром система…
Українські фермери розпочали збір кавунів, але поки що врожай продають за підвищеною ціною. Чому кавуни…
Отримати повідомлення про посилку - буденність. Але в умовах війни це навіть може стати смертельною…
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…
Чи має право роботодавець вимагати від працівника виконувати свою роботу під час повітряної тривоги?