Иллюстративное фото
Але це лише дані статистики, а в реальності «накрутки» аптек іноді не витримують жодної критики.
Аптечні «відсебеньки»
Нагадаємо, що в Україні є Національний перелік лікарських засобів. Він включає препарати, націнки на які регулює держава (аспірин, парацетамол, лоратадин, фуросемід та інші). Це регулювання поширюється і на ліки, які реалізуються за пільговими програмами.
У червні Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області проводило перевірку аптечних установ і виявило наступні факти. Одна з аптек реалізовувала ліки, включені до Національного переліку, з надбавками від 10% до 27% до оптово-відпускної ціни. А препарати, які купуються повністю або частково коштом державного і місцевих бюджетів, підприємство продавало із застосуванням надбавок до 310%.
Несумлінність аптек, на жаль, поширюється і на програму «Доступні ліки». Так, за результатами перевірок, проведених в минулому році, порушення у вигляді завищення граничних оптово-відпускних цін виявили в Донецькій, Київській, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській, Харківській і Чернівецькій областях. Не будемо забувати і про роздрібну ціну, яка формується на підставі оптово-відпускної, до того ж з урахуванням різних націнок і ПДВ.
Як має бути за правилами?
Яка ж націнка дозволена державою? Допустима надбавка для продажу вроздріб варіюється від 10 до 25%, причому що дорожчий препарат, то меншим має бути відсоток націнки:
Ціни на ліки, які не потрапляють під контроль держави, встановлюються на розсуд аптечних мереж. І, що цікаво, вартість одних і тих же ліків одного і того ж дозування і одного і того ж виробника може відрізнятися, наприклад, в аптеці «Н» на вулиці Квітковій від тієї, що в аптеці «Н» на вулиці Садовій. Називається це «ринкові відносини». Тільки у пенсіонерів від цього самі проблеми: щоб заощадити 20-30 гривень, доводиться обходити кілька аптек в окрузі. Адже переплачувати в такій ситуації немає жодного сенсу.
Думка
Експерт з медичного права Олександр Гришаков вважає, що держава повинна регулювати всі націнки до оптово-відпускних цін, які встановлюють аптеки. Наше законодавство має для цього усі необхідні механізми, але маленькі штрафи за порушення і підзаконні акти не дозволяють належним чином контролювати ситуацію. Відповідно, для розв’язання проблеми законодавство у сфері фармацевтичного ринку слід допрацьовувати.
До першої групи інвалідності належать люди, які повністю втратили працездатність і вимагають постійної опіки. Вони…
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…