За інформацією Держпродспоживслужби, фальсифіковані продукти – це ті, в яких склад, властивості і характеристики спеціально змінені на гірші.
Експерти визначають 5 різновидів фальсифікацій, які тісно пов’язані між собою, – асортиментну, якісну, кількісну, інформаційну та цінову.
1. Асортиментна: продукт повністю або частково замінюють на схожий. Наприклад, вершкове масло – на маргарин, вищий сорт борошна – на перший, лісові горіхи – на волоські і т.ін.
2. Якісна: підробка товарів за допомогою різних добавок, які покращують зовнішній вигляд продукту, але знижують його якісні показники. Наприклад, використання рослинних жирів замість вершків у морозиві, сої замість м’яса в ковбасах і т.ін.
3. Кількісна: свідоме обважування або обмір покупця. Для цього використовуються підпиляні або нестандартні гирі, вага яких значно менша (наприклад, 750 г замість 1 кг).
4. Інформаційна: надання неточної інформації на упаковці або наявність упаковки, яка схожа на інший, якісний товар.
5. Цінова: продаж дешевих продуктів за ціною дорогих.
З початку року інспектори Держпродспоживслужби вилучили понад 30 тонн фальсифікованих продуктів. Найчастіше це були молоко і молочні продукти, риба, м’ясо і м’ясні продукти.
Лідером підробок, як і раніше, є вершкове масло, а поширені порушення – наявність жирів немолочного походження і невідповідність маркування. За результатами досліджень, 62% масла на ринку виявилося підробленим. Серед порушників такі виробники, як ВАТ «Турківський маслозавод», ТМ «Чутянка», ТМ «Томаківка», ТОВ «Терен Про», ТМ «Pastoral», ТОВ «Еней», ТОВ «Іва-Арт» ( «Вологодське») , ТОВ Фірма «Апрель» («Слобожанка»). Підроблену продукцію вилучили, а порушників оштрафували.
Виявити фальсифікат без лабораторних аналізів майже неможливо. Тому експерти радять:
– звертати увагу на етикетки і оминати продукцію тих виробників, які були помічені у фальсифікаціях;
– купувати товар у великих магазинах, уникаючи випадкових продавців на ринках і в маленьких магазинчиках.
На жаль, висока ціна не є гарантією хорошої якості. За словами фахівців, у багатьох випадках фальсифікат коштує стільки ж, скільки і справжній продукт.
Центр громадського моніторингу та контролю
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…