Ключові тези:
- У серпні внутрішні переселенці можуть отримати кілька видів допомог: на проживання, базову соціальну допомогу й допомогу на оренду житла.
- Міністерство фінансів проведе перевірки, за результатом яких виплати можуть скасувати.
Внутрішньо переміщені особи мають право на отримання кількох видів допомог. Розповідаємо, на що саме можна претендувати у серпні.
Державна допомога на проживання
Внутрішньо переміщені особи мають право на отримання грошової допомоги на проживання від держави в розмірі 2000 гривень на дорослу людину та 3000 гривень на дитину чи особу з інвалідністю. Такі виплати нараховують лише протягом шести місяців, після чого автоматично продовжують лише найвразливішим категоріям населення:
- пенсіонерам, у яких розмір пенсії не перевищує 9444 гривні;
- людям з інвалідністю I або II групи,
- дітям з інвалідністю віком до 18 років,
- тяжкохворим дітям;
- дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування віком до 23 років, а також батькам-вихователям та прийомним батькам.
Базова соціальна допомога: нові виплати для переселенців
З 1 липня 2025 року в Україні стартував експериментальний проєкт для сімей з низькими доходами, яким надаватимуть так звану базову соціальну допомогу. Її розмір становить різницю між 4500 гривень і середньомісячним сукупним доходом сім’ї.
Звернутися за призначенням виплат можуть ВПО, які на дату звернення за призначенням базової соціальної допомоги є отримувачами:
▪ державної соцдопомоги малозабезпеченим сім’ям;
▪ допомоги на дітей одиноким матерям;
▪ допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
▪ тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме.
Подати заяву на призначення виплат можна:
- до сервісного центру Пенсійного фонду;
- через портал “Дія”.
Субсидія на оренду житла для ВПО
Переселенці, які орендують житло й витрачають на це понад 20 % своїх сукупних доходів, можуть подати до Пенсійного фонду заявку на отримання фінансової допомоги на оренду житла. Розмір такої допомоги залежить від:
- населеного пункту, в якому орендується житло;
- сукупного доходу сім’ї.
Перевірки ВПО: хто втратить допомогу
Частина внутрішньо переміщених осіб у серпні можуть втратити допомогу. З 1 липня Міністерство фінансів щомісяця перевірятиме, хто перебуває за кордоном понад 90 днів поспіль. У разі виявлення за результатами верифікації та додаткової перевірки факту виїзду ВПО на постійне місце проживання за кордон, уповноважений орган, який видав довідку, ухвалюватиме рішення про відкликання довідки ВПО й, відповідно, скачування виплат.
Вас також можуть зацікавити новини: