Неділя, 20 Липня, 2025
ГоловнаНовиниЯк подати заяву на військову пенсію у 2025 році: роз’яснення ПФУ

Як подати заяву на військову пенсію у 2025 році: роз’яснення ПФУ

Этот материал также доступен на русском языке
Військова пенсія — це грошова виплата, яку держава призначає військовослужбовцям або членам їхніх сімей. Пояснюємо докладно, кому доступні такі виплати та як їх оформити.

Ключові тези:

  • Військова пенсія призначається після звільнення зі служби — за умови наявності підстав, передбачених законом.
  • Отримати військову пенсію можуть не лише військові, а й члени їхніх сімей — у разі втрати годувальника.
  • Військова пенсія залежить від вислуги років, інвалідності або інших обставин, пов’язаних із проходженням служби.

Раніше ми розповідали, хто з військових зможе отримувати 23 тисячі гривень пенсії.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, пенсії для військовослужбовців призначаються відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-XII. Виплати нараховуються лише після звільнення зі служби — за умови наявності необхідного стажу або інших підстав.

Хто має право на військову пенсію

Пенсійне забезпечення передбачене не лише для кадрових військових, а й для військовослужбовців строкової служби, а також окремих категорій осіб, прирівняних до них за пенсійним статусом. Це важливо для правильного визначення органу, до якого потрібно звернутись із заявою.

Куди звертатись строковикам та прирівняним особам

Військовослужбовці строкової служби та особи, які прирівнюються до них, а також члени їхніх сімей (у разі призначення пенсії по інвалідності або через втрату годувальника) мають подавати документи безпосередньо до територіальних органів Пенсійного фонду України.

Це стосується, зокрема, таких випадків:

  • якщо особа отримала інвалідність внаслідок поранення, травми або захворювання під час участі у бойових діях з 24 лютого по 25 березня 2022 року;
  • якщо особа постраждала під час виконання завдань у період воєнного стану;
  • якщо подається заява на пенсію у зв’язку зі смертю військовослужбовця, який отримував пенсію за Законом №2262 (зокрема, після 4 квітня 2025 року).

Як подати заяву:

  • особисто — у сервісному центрі Пенсійного фонду;
  • онлайн — через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Куди звертаються кадрові військові та інші категорії

Військовослужбовці, які проходили службу за контрактом, а також інші особи (крім строковиків), подають документи через уповноважений структурний підрозділ силового відомства за останнім місцем служби.

За словами експерта з пенсійних питань Сергія Коробкіна, військовослужбовцям не потрібно звертатися до Пенсійного фонду для оформлення пенсій, як це роблять цивільні. Цим займаються ТЦК СП або відомства, яким підпорядковується військовослужбовець (МОУ, МВС, МНС тощо).

«Саме вони допомагають збирати необхідні документи і потім подають їх самі до Пенсійного фонду», – пояснив Сергій Коробкін.

Якщо військовослужбовець ще не звільнений

У випадках, коли особа ще перебуває на службі, але:

  • їй встановлено інвалідність;
  • вона є учасником бойових дій і досягла пенсійного віку (чоловіки — 55 років, жінки — 50 років),

вона має право звернутися за призначенням пенсії відповідно до Закону України №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Звернення можливе:

  • особисто — до територіального органу Пенсійного фонду;
  • онлайн — через портал ПФУ.

«В цьому випадку право на пенсію (по інвалідності чи за віком) визначається з урахуванням набутого особою страхового стажу. Після звільнення зі служби може бути призначена пенсія по військовому закону», – пояснюють у ГУ ПФУ у Львівській області.

Читайте також:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні