Ключові тези:
-
Зарядка до 100% і розрядження до нуля непомітно руйнують батарею телефона.
-
Відкриті Wi‑Fi‑мережі відкривають доступ до ваших даних стороннім очам.
-
Пропущене оновлення може стати вікном для зловмисників і причиною гальмування телефона.
-
Мобільні застосунки здатні стати справжньою проблемою.
Багато пристроїв виходять з ладу не через роки експлуатації, а через п’ять типових звичок. Перевірте, чи не маєте ви хоча б однієї з них. Розповідаємо, що не варто робити, якщо не хочете швидко “вбити” свій смартфон.
Раніше ми розповідали, чому нагрівається зарядка для телефону і що в такому разі робити.
Як розповіли експерти сайту itechua, найпоширенішими звичками, які дуже шкодять смартфону, є:
- Неправильне зарядження. Термін роботи акумулятора залежить від кількості циклів заряджання, тож щоб продовжити життя свого смартфона, потрібно дотримуватися певних правил. Фахівці радять тримати заряд на рівні 20-80%. Не варто давати телефону розряджатися до нуля відсотків та заряджати до ста, оскільки це шкодить батареї.
- Використання громадських мереж Wi-Fi. Часто використання безкоштовного Wi-Fi є зручним, проте не варто цього робити, адже це небезпечно. Найчастіше такі точки доступу зовсім не зашифровані або мають дуже слабкий рівень шифрування. Це можуть використати шахраї й отримати доступ до даних на пристрої. Тож якщо ви все ж використовуєте громадський Wi-Fi, дотримуйтесь кількох простих правил:
- не підключайтеся до мереж без пароля;
- не вводьте логіни та паролі;
- не використовуйте банківські програми.
3. Відмова від встановлення оновлень. Оновлення програмного забезпечення для смартфона, а також оновлення окремих програм є дуже важливим і відмовлятися від цього не варто. Розробники не лише виправляють помилки попередніх версій, а й посилюють рівень захисту. Без оновлень швидкість роботи телефону буде нижчою, а ризики втратити конфіденційні дані зростуть.
4. Завантаження небезпечних програм. Будьте обережними, коли завантажуєте на мобільний телефон різні програми, адже вони можуть бути небезпечними – з їхньою допомогою шахраї можуть отримати доступ до вашої особистої інформації, паролів, банківських даних, і навіть до камери та мікрофону вашого смартфона. Тож краще встановлювати лише офіційні програми з перевірених джерел.
5. Використання телефону за екстремальних температур. Не варто використовувати смартфон на відкритому повітрі під час сильної спеки чи морозу. У таких умовах навантаження на акумулятор значно збільшується і він зношується набагато швидше.
Читайте також: