Вівторок, 15 Липня, 2025
ГоловнаНовиниЦе «вбиває» ваш смартфон: 5 шкідливих звичок, яких слід позбутися

Це «вбиває» ваш смартфон: 5 шкідливих звичок, яких слід позбутися

Этот материал также доступен на русском языке
Навіть найдорожчий смартфон не витримає цих шкідливих звичок. Але більшість власників навіть не підозрюють, що саме губить їхній гаджет.

Ключові тези:

  • Зарядка до 100% і розрядження до нуля непомітно руйнують батарею телефона.

  • Відкриті Wi‑Fi‑мережі відкривають доступ до ваших даних стороннім очам.

  • Пропущене оновлення може стати вікном для зловмисників і причиною гальмування телефона.

  • Мобільні застосунки здатні стати справжньою проблемою.

Багато пристроїв виходять з ладу не через роки експлуатації, а через п’ять типових звичок. Перевірте, чи не маєте ви хоча б однієї з них. Розповідаємо, що не варто робити, якщо не хочете швидко “вбити” свій смартфон.

Раніше ми розповідали, чому нагрівається зарядка для телефону і що в такому разі робити.

Як розповіли експерти сайту itechua, найпоширенішими звичками, які дуже шкодять смартфону, є:

  1. Неправильне зарядження. Термін роботи акумулятора залежить від кількості циклів заряджання, тож щоб продовжити життя свого смартфона, потрібно дотримуватися певних правил. Фахівці радять тримати заряд на рівні 20-80%. Не варто давати телефону розряджатися до нуля відсотків та заряджати до ста, оскільки це шкодить батареї.
  2. Використання громадських мереж Wi-Fi. Часто використання безкоштовного Wi-Fi є зручним, проте не варто цього робити, адже це небезпечно. Найчастіше такі точки доступу зовсім не зашифровані або мають дуже слабкий рівень шифрування. Це можуть використати шахраї й отримати доступ до даних на пристрої. Тож якщо ви все ж використовуєте громадський Wi-Fi, дотримуйтесь кількох простих правил:
  • не підключайтеся до мереж без пароля;
  • не вводьте логіни та паролі;
  • не використовуйте банківські програми.

3. Відмова від встановлення оновлень. Оновлення програмного забезпечення для смартфона, а також оновлення окремих програм є дуже важливим і відмовлятися від цього не варто. Розробники не лише виправляють помилки попередніх версій, а й посилюють рівень захисту. Без оновлень швидкість роботи телефону буде нижчою, а ризики втратити конфіденційні дані зростуть.

4. Завантаження небезпечних програм. Будьте обережними, коли завантажуєте на мобільний телефон різні програми, адже вони можуть бути небезпечними – з їхньою допомогою шахраї можуть отримати доступ до вашої особистої інформації, паролів, банківських даних, і навіть до камери та мікрофону вашого смартфона. Тож краще встановлювати лише офіційні програми з перевірених джерел.

5. Використання телефону за екстремальних температур. Не варто використовувати смартфон на відкритому повітрі під час сильної спеки чи морозу. У таких умовах навантаження на акумулятор значно збільшується і він зношується набагато швидше.

Читайте також:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні