П’ятниця, 4 Липня, 2025
ГоловнаНовиниПенсійна криза в Україні: будуть працювати люди з інвалідністю і громадяни до...

Пенсійна криза в Україні: будуть працювати люди з інвалідністю і громадяни до 65 років

Этот материал также доступен на русском языке
Держава хоче, щоб українці працювали до 65 років і люди з інвалідністю також шукали роботу. Міністерка соцполітики Оксана Жолнович переконана, що цим вони значно посилять економіку України.

Ключові тези

  • В Україні склалася ситуація, коли на одного працюючого припадає один пенсіонер. Це називають пенсійною кризою.
  • Українці віком до 65 років є важливою складовою економіки України. Тому їх заохочуватимуть працювати навіть після виходу на пенсію.
  • Лише 16% людей з інвалідністю офіційно працевлаштовані в Україні. У Євросоюзі цей показник складає понад 50%. Тому український уряд буде залучати до ринку праці тих, хто має проблеми зі здоров’ям.

Раніше ми розповідали, що пенсіонери, які вчасно не пройшли ідентифікацію, зможуть повернути свої гроші.

Міністерство соціальної політики планує активно інтегрувати в економічне життя країни осіб, яким раніше пропонували лише догляд і підтримку. За словами Оксани Жолнович, мета такої трансформації соціальних послуг – щоб якомога більше українців залишалися економічно активними, тобто працюючими, максимально довго, пише today.ua.

На заході «Реформа турботи: трансформація соціальних послуг України» говорили про важливість допомагати людям, які заходять в літній вік, зберігати компетенції і набувати нових.

Українська пенсійна криза – у чому головна проблема

Сьогодні в Україні співвідношення працюючих людей і пенсіонерів складає один до одного.

«Ми створюємо ситуацію, за якою сьогодні на ринку (я викидаю державний сектор і те, що фінансується за бюджетні кошти) працює всього 6 млн людей. Все інше – це в тій чи іншій мірі утриманці. Наскільки це реально бути успішною, багатою, розвиненою країною за такого співставлення?», – говорить Оксана Жолнович.

Держава планує активно сприяти зайнятості людей, а також зменшенню періоду, коли вони не можуть самостійно про себе подбати. За словами міністерки, після 65 років українські жінки мають в середньому 8 років здорового життя, а чоловіки – лише 5. Це той пенсійний період, коли людина ще не залежить постійно від медикаментів і не потребує постійного догляду.

Причинами такої ситуації називають:

  • відсутність якісного соціального сервісу;
  • низький рівень доходів;
  • ізоляція літніх людей.

Уряд створить мережу кейс-менеджерів у кожній громаді та буде розвивати систему денного догляду замість утримання у стаціонарних закладах. Продовжать також створювати Центри життєстійкості, які Мінсоцполітики бачить багатофункціональними хабами соцпідтримки.

Людей з інвалідністю працевлаштують

До ринку праці Мінсополітики буде активніше залучати людей, які мають проблеми зі здоров’ям. За словами Оксани Жолнович, у країнах Євросоюзу офіційно працевлаштовані понад 50% людей з інвалідністю, а в Україні – лише 16%.

«Це величезний розрив, який ми повинні подолати. Бо залишати людину надовго без роботи означає втрачати її потенціал і виштовхувати в зону виключення», – зауважила міністерка.

Читайте також:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні