Четвер, 29 Травня, 2025
ГоловнаДачаЗа будь-якої погоди будете з врожаєм солодкого і смачного винограду: перевірена схема...

За будь-якої погоди будете з врожаєм солодкого і смачного винограду: перевірена схема обробки

Этот материал также доступен на русском языке
Вирощування винограду неможливе без проведення захисних обробок. Тому якщо ви хочете отримати гарний врожай солодких і великих ґрон, то обов’язково слідуйте порадам досвідченого виноградаря.

Приступаючи до захисту виноградника, відштовхуватися треба від фаз розвитку рослини і самих хвороб. Пропонуємо вам схему обробки виноградаря-любителя Сергія Сидоряки.

Раніше ми розповідали, коли найкраще підрізати виноград.

Ця схема складається зі стандартного блоку обробок і набору препаратів під кожну конкретну ситуацію. Стандартний блок містить у собі п’ять обов’язкових обробок:

+ пагони досягли 30-50 сантиметрів;

+ перед цвітінням;

+ після цвітіння;

+ за 20 днів до знімання врожаю;

+ після знімання врожаю.

Наповнення цих обробок конкретними пестицидами, а також проведення додаткових обробок – завжди ситуативне. Наприклад, у першу обробку виноградар практично ніколи не включає препарати проти оїдіуму, але намагається дати «мідь». Перед цвітінням, як правило, «Ридоміл» або «Курзат М» плюс щось від оїдіуму, плюс інсектицид або інсекто-акарицид (якщо є кліщі). Після цвітіння обов’язковий лише фунгіцид від оїдіуму (від мілдью – за ситуацією) плюс інсектицид. За 20 днів до знімання врожаю – від оїдіуму (два препарати, один з яких обов’язково «Талендо») плюс інсектицид, від мілдью – за ситуацією. Після знімання врожаю – обробка від оїдіуму плюс інсектицид.

Зверніть увагу: у всі обробки обов’язково потрібно додати «Брексіл комбі» або «Брексіл мікс» (що є в наявності) – 30 грамів на 12 літрів води. Все інше – додаткові препарати і обробки (навіть обробку суцвіть (грон) від гнилей) – за ситуацією.

Читайте також:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні