Субота, 17 Травня, 2025
ГоловнаНовиниПоради Пенсійного фонду: як зберегти стаж, навіть коли немає зарплати

Поради Пенсійного фонду: як зберегти стаж, навіть коли немає зарплати

Этот материал также доступен на русском языке
Підприємство не працює, зарплата не нараховується, а пенсійний стаж "зникає"? У Пенсійному фонді України пояснили, як українці можуть уникнути таких втрат і самостійно подбати про своє пенсійне майбутнє.

Раншее ми розповідали, про додаткову грошову допомогу для пенсіонерів: у Пенсійному фонді зробили важливу заяву.

Пенсійний фонд України попереджає: у зв’язку з війною та вимушеним зупиненням діяльності деяких підприємств громадяни можуть втратити частину страхового стажу, що критично важливо для своєчасного виходу на пенсію. У зв’язку з цим фахівці фонду нагадали про доступні шляхи збереження пенсійного стажу.

Що робити, якщо підприємство не працює

Нарахування страхового стажу безпосередньо залежить від сплати роботодавцем єдиного соціального внеску за працівника. Якщо ж підприємство тимчасово зупинило роботу й не виплачує зарплату, то внески не надходять — а отже, і стаж не зараховується.

У такому випадку працівники мають можливість самостійно поповнити свій страховий стаж через добровільну сплату внесків. За чинними правилами, оформити відповідну угоду можна онлайн — на порталі електронних послуг Пенсійного фонду.

Як працює добровільна сплата

Після укладення договору та здійснення платежу, сума внеску буде зарахована як страховий стаж за той місяць, у якому кошти надійшли на рахунок ПФУ. Важливо: щоб місяць зарахували повністю, сума добровільного внеску має бути не меншою за мінімальний страховий — у 2025 році це 1760 грн (тобто 22% від мінімальної зарплати у 8000 грн).

До того ж громадяни можуть продовжувати сплачувати внески навіть тоді, коли вже офіційно працевлаштовані.

Пенсійні правила у 2025 році

У 2025 році вікові вимоги до страхового стажу залишаються такими:

60 років — за наявності не менше 32 років стажу;

63 роки — якщо стаж становить від 22 до 32 років;

65 років — для осіб зі стажем від 15 до 22 років.

Якщо ж досягши 65-річного віку людина не має щонайменше 15 років страхового стажу, пенсія за віком їй не надається. Натомість передбачена державна соціальна допомога — наразі це 2361 грн на місяць.

Пенсійний фонд закликає громадян бути уважними до свого страхового стажу та за потреби вчасно скористатися механізмом добровільної участі у пенсійному забезпеченні.

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні