Зокрема, після небезпеки для зростання для какао, оливок та інших культур настала черга бананів.
Наголошується, що кліматичні катаклізми становлять серйозну загрозу для бананів, які є найпопулярнішим фруктом на планеті.
Про це пише Главред із посиланням на The Guardian.
“Країни Латинської Америки та Карибського басейну страждають від затяжних кліматичних потрясінь. Це може позбавити людство найулюбленішого фрукта: до 2080 року близько 66% земель, на яких зараз вирощують банани в Латинській Америці та країнах Карибського регіону, можуть стати непридатними для цього”, – йдеться у повідомленні.
Фахівці звертають увагу на те, що банан – не тільки фрукт, що вживається у світі, Банани – одна з найважливіших продовольчих культур. Стверджується, що банани поступаються лише пшениці, рису та кукурудзі.
“80% світового бананового експорту припадає саме на Латинську Америку і Карибський регіон – один із найуразливіших до кліматичних катаклізмів. Парадокс у тому, що вирощування бананів перебуває під загрозою через кліматичну кризу, спровоковану країнами, які практично не займаються їх вирощуванням”, – додає і додає.
У чому полягає небезпека для бананів? Виявляється, сорт кавендіш, який переважає у міжнародній торгівлі, вкрай чутливий до клімату. Ця рослина потребує помірної температури без перепадів, а також помірного поливу. Кількість штормів і ураганів, що небезпечно посилюється: вітру можуть пошкодити листя, позбавляючи рослину здатності до фотосинтезу.
Читайте також: