Йдеться про українців, які одержують чорнобильські пенсії. І передбачено це ухвалою Кабінету Міністрів від 07 березня 2025 р. № 263.
Раніше ми розповідали, хто замість пенсії отримуватиме соціальну допомогу.
У цій постанові уточнюється порядок внесення відомостей про місце проживання особи у зоні безумовного (обов’язкового) відселення або у зоні гарантованого добровільного відселення для отримання відповідних доплат.
Про це повідомив експерт із пенсійних питань видання «На пенсії» Сергій Коробкін.
«З 1 січня було відновлено практику призначення надбавок до пенсії за проживання у чорнобильській зоні. Але це лише 2361 гривня і для дуже обмеженого кола людей. А ті доплати, встановлені раніше на підставі судових рішень, фактично зняли», – наголосив експерт.
Тобто тепер для отримання доплати у сумі 2361 гривня людина повинна постійно проживати або працювати в зоні забруднення станом на 26 квітня 1986 р. або в період до 1 січня 1993 р. і мати статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Якщо ж українець чи українка після аварії на Чорнобильській АЕС виїхали в іншу область, наприклад, Херсонську, а потім 1995 року повернулися назад, то в такому разі виплати не буде.
У Кабміні звузили термін, і цим відсіяли українців, яким не належить така доплата.
Але якщо ви проживали в зоні безумовного (обов’язкового) відселення або в зоні гарантованого добровільного відселення станом на 26 квітня 1986 р. або в період з 26 квітня 1986 р. по 1 січня 1993 р., але відомості про місце проживання відсутні в Єдиному державному демографічному реєстрі та системі міграційної служби, ви можете звернутися до органу реєстрації, надавши документи, що підтверджують реєстрацію місця проживання (паспорт громадянина України у вигляді книжечки та/або будинкова книга), для внесення таких відомостей до реєстру. Це можна зробити, зокрема й у центрі надання адміністративних послуг.
«Після того, як Пенсійний фонд уточнить факт проживання, згадану доплату мають встановити заднім числом із 1 січня 2025 року. Тобто доплатити з початку року», – підсумував Сергій Коробкін.
Вас також можуть зацікавити новини: