Нещодавно у деяких засобах масової інформації вкотре з’явилися публікації про те, що пенсіонери України мають сплачувати податок на пенсію. Багатьох українців ця інформація змусила понервувати.
Раніше ми розповідали, який стаж зараховується до пенсії – страховий чи трудовий
Чи є податок на пенсію в Україні?
Із цим питанням ми звернулися до нашого експерта з пенсійних питань Сергія Коробкіна.
«В інтернеті з’явилася новина, що пенсіонери мають сплачувати податок, якщо їхня пенсія перевищує три мінімальні зарплати. Звідки взялася ця новина? Бо хтось знайшов старе роз’яснення Державної податкової служби, не перевірив його та зробив із цього гучну новину. Але воно надавалося ще у 2015 році з посиланням на Податковий кодекс України, який діяв на той час», – зазначив Сергій Коробкін.
За словами експерта, вже минуло 10 років, і це роз’яснення давно втратило свою силу. На сьогодні пенсіонери України не сплачують податку на пенсію.
Справа в тому, що у 2018 році Конституційний суд визнав оподаткування пенсій незаконним, тобто таким, що не відповідає положенням Конституції України. І після цього положення про податок на пенсію було прибрано із Податкового кодексу.
Тобто оподаткування пенсій скасовано. І вся інформація про податки з пенсії – це не що інше, як струс повітря.
Але все ж таки деякі громадяни, які отримують пенсії в Україні, повинні сплачувати податок, і стосується це працюючих пенсіонерів. Але податок вони платять не з пенсії, а із зарплати, як і інші працівники.
У пенсіонерів, які працевлаштовані офіційно, із заробітної плати утримують:
- 18% – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО);
- 5% – військовий збір.
Але із пенсії, навіть якщо вона перевищує розмір трьох мінімальних зарплат, на сьогодні це 24 тисячі гривень, жодних податків не вираховують.
Зазначимо, що максимальну пенсію для більшості українців обмежено розміром 23 610 гривень – це 10 прожиткових мінімумів. Тому навіть якби ця норма продовжувала діяти, то переважній більшості пенсіонерів не варто було б собі робити нерви, з їхніх пенсій нічого не утримували б.
Читайте також: