Експерти інтернет-магазину Венкон підготували кілька порад, які допоможуть позбутися назавжди цвілі у ванній кімнаті та зберегти ремонт.
Використання витяжного вентилятора у ванній
Зниженню рівня вологості у ванній кімнаті сприяє хороша циркуляція повітря. Домогтися цього можна за допомогою встановлення витяжного вентилятора. Для того, щоб витяжний вентилятор працював ефективно, підберіть його правильно. Зверніть увагу на такі параметри:
- Витрата повітря. Це головний параметр, що показує продуктивність витяжки. Він визначає кількість повітря, яке витяжка може видалити за годину. Для того, щоб вибрати витрату повітря для витяжки ванної, помножте об’єм кімнати на 7-9. Додайте запас близько 20 % для того, щоб продуктивності точно вистачило.
- Рівень шуму. Для ванної кімнати важливий комфорт, оскільки для багатьох людей це не просто місце, де можна прийняти гігієнічні процедури, а й спосіб розслабитися і відпочити. Тому вибирайте тихі витяжки з рівнем шуму до 27 дБ.
- Наявність датчика вологості. Датчик вологості вимірюватиме рівень вологості повітря та керуватиме інтенсивністю роботи витяжного вентилятора. Це дасть змогу оптимізувати його роботу, знизити витрати на електрику і гучність. Також датчик унеможливить людський фактор – ніхто не забуде ввімкнути або вимкнути витяжку, все буде автоматично.
- Наявність зворотного клапана. Зворотний клапан запобігає потраплянню у ванну кімнату повітря зовні, коли витяжка не працює. Це дає змогу зберегти тепло в приміщенні, унеможливити потрапляння пилу, неприємних запахів та інших забруднень із вулиці.
Крім того, виберіть витяжку за розміром і формою. Габарити мають дозволити встановити її в бажаному місці. Вони мають відповідати вентиляційному отвору.
Колір і форма панелі мають відповідати інтер’єру приміщення та смаку користувачів. Витяжка може зливатися з дизайном ванної кімнати. Тоді потрібно вибирати її в тон з покриттям стін або стелі (дивлячись, де буде встановлена). Або вона може бути акцентованим елементом. Тоді вибирайте яскравий, відмінний від основного колір, що гармонує з іншими помітними елементами інтер’єру.
Як ще запобігти утворенню цвілі у ванній кімнаті
Монтаж витяжки у ванній – це далеко не єдиний спосіб запобігти утворенню цвілі у вологому середовищі. Ось ще кілька рекомендацій, які допоможуть вам:
- після кожного приймання душу або ванни залиште двері відчиненими. Вологе повітря вийде з ванної кімнати та не буде там накопичуватися. Це також унеможливить конденсат на стінах, стелі та дзеркалах;
- встановіть теплу підлогу у ванній кімнаті. Крім того, що вона зробить перебування в цій кімнаті комфортнішим, додаткове опалення унеможливить утворення плісняви й тепло знизить рівень вологості;
- встановіть рушникосушку. Рушникосушка – це не тільки пристрій для сушіння, а й опалювальний прилад. Тому вона може працювати спільно з теплою підлогою і нагрівати приміщення, знижуючи вологість;
- використовуйте спеціальні засоби. Обробляйте стіни спеціальним засобом проти цвілі. Він унеможливить розвиток грибка навіть якщо вологість буде високою. Засіб слід наносити там, де цвіль з’являється найчастіше – у кутах, щілинах, місцях стиків.
Використовуйте ці методи разом зі встановленням витяжного вентилятора. У сукупності вони позитивно вплинуть на мікроклімат ванної та цвіль більше не турбуватиме вас.
*на правах реклами